Eltörlik a brit egyetemeken az „angolszász” kifejezést, a kurzusok neveit is megváltoztatják
A tanterv dekolonizálása a cél, hogy ledöntsék az angol identitás különállóságáról alkotott hitet.
A tanterv dekolonizálása a cél, hogy ledöntsék az angol identitás különállóságáról alkotott hitet.
Rögtön az angol egyetemi félév első hetében, szeptember 25. és 29. között sztrájkolhatnak 136 brit egyetem munkatársai; oktatók, könyvtárosok és technikusok, amennyiben nem kapnak magasabb fizetési ajánlatot.
Az University College London 11 ezer diákkal készült friss felmérése szerint a legtöbben azért élnének otthon az egyetem alatt is, mert nincs pénzük távolabbi városokba költözni.
A mesterséges intelligencia segítségével kapott először jeles osztályzatot a Cardiffi Egyetem egyik hallgatója, de nem ő lehet az egyetlen, aki ChatGPT segítségével ír beadandókat.
Zenetudomány és zeneszerzés szakon tanulhat majd a világ egyik legjobb egyetemén.
Anglia lehet a példa arra, mi történik a hallgatókkal az egyetemen, ha elmaradnak az érettségik - egy friss tanulmány szerint sok diákot megvisel, hogy nagyobb megmérettetés nélkül került be az egyetemre.
Nem elég a Brexit okozta felfordulás, újabb kihívásokkal kell szembenézniük a brit egyetemeknek, ha kitartanak a magas tandíjak és az online oktatás mellett - derül ki egy friss jelentésből.
A brit felsőoktatásban sok egyetem készül arra, hogy az országban megindult nyitás ellenre online folytatják majd az oktatást egészen őszig.
Hétfőtől vendégeket fogadhatnak az állatkertek, a szabadidőparkok, a fürdőhelyek és az autós mozik is - az egyetemisták azonban nem tudják, mikor térhetnek vissza a kampuszokra.
A járványhelyzet már tavaly is felborította az év végi vizsgák rendszerét és az egyetemi felvételiket is - ettől idén is sokan tartanak.
Az egyetemi hallgatóknak elegük van abból, hogy olyanért kell fizetniük, amit nem is tudnak használni. Azt várják, hogy az egyetemek azonnal lépjenek az ügyben.
Egy ideig nem lesznek hallgatók a közelben.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.