Bezártak az alsó tagozatos kisiskolák: van olyan település, ahol fociöltözőben tanulnak a diákok
Van olyan település, ahol a megyei harmadosztályban szereplő focicsapat öltözőjében alakítottak ki tantermeket.
Van olyan település, ahol a megyei harmadosztályban szereplő focicsapat öltözőjében alakítottak ki tantermeket.
Egyre több kommentet lehet találni a közösségi oldalakon és a fórumokon arról, hogy a fűtési szezon kezdetén az iskolák "biztosan" online oktatásra térnek át az energiaárak berobbanása miatt. Pedig iskolabezárásról egyelőre szó sincs, a Belügyminisztérium azt közölte, hogy az „európai energiaválság ellenére” normál tanévre készülnek. Az viszont egyértelmű: a szülők többsége tart attól, hogy ismét otthon tanulnak majd a diákok, a járvány miatt elrendelt online oktatás a többségben ugyanis nem hagyott kellemes emlékeket.
Ezt a rekordszámú koronavírus-fertőzött miatt látják szükségesnek.
A szakszervezet levélben követeli Orbán Viktor miniszterelnöktől a digitális munkarend fenntartását, valamint annak bevezetését az óvodákban is.
Továbbra is égető kérdés az oktatásban dolgozók oltása, a szakszervezetek mellett egyre többen kérik a döntéshozókat, hogy kerítsenek sort a tanárok, óvónők mielőbbi beoltására.
A köznevelésesért felelős államtitkár szerint nem elfogadható, hogy alábecsülték a terhelést - ez kicsit olyan, mintha decemberben a hólapátolókat meglepné a tél.
Az nem kérdés, hogy a harmadik hullám elérte az iskolákat is. Egyre több igazgató dönt az Oktatási Hivatal engedélyével az online oktatás elrendelése mellett, azonban központi döntés még nem született. Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás ebben a helyzetben?
Az óvodáknál még alacsonyabb az arány.
Galgóczi Ágnes, a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) járványügyi osztályvezetője szerint elég lenne egy kéthetes periódus.
Úgy vélik, az általános iskolák jelentős részében nincs jelen a fertőzés, ahol igen, ott eddig is elrendelték a digitális munkarendet.
Két héttel a legutóbbi szigorítások után értékelték az eredményeket.
A petíció aláírói az egyetemek, főiskolák, középiskolák és az általános iskolák felső tagozatainak ismételt bezárását követelik.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.