#kiégés

Felnőttképzés Székács Linda

Évente több milliárdos károkat okoz a munkaerőpiacnak a kiégés, ami leginkább a fiatal munkavállalókat érinti

Túlzott lelkesedéssel kezdődik, majd frusztrációval, motiválatlansággal, csendes kilépéssel, végül pedig felmondással, vagy komoly egészségügyi problémákkal végződik. A burnout-szindróma, vagyis kiégés 2019 óta hivatalosan is elismert egészségügyi állapot, ami fizikailag és szellemileg is megterheli a munkavállalókat. Kiváltképp, ha pályakezdőkről van szó.

Felsőoktatás Tornyos Kata

"Ha egy gyorsétteremben 1500 forintot adnak, akkor ne menj el egy ügyvédi irodába is annyiért" - egyetemisták a munkavállalásról

A hallgatók harmada már az egyetem alatt kiég egy 2019-es tanulmány szerint. Sokan rákényszerülnek arra, hogy az órák mellett dolgozzanak is, mert nem mindenkit tudnak kisegíteni a szüleik, főleg, ha nem megoldható az ingázás és lakbért is kell fizetniük. Egyetemistákat kérdeztünk arról, ők hogyan tudják összeegyeztetni tanulmányaikat a munkával.

Campus life Tarnay Kristóf Ábel

A hallgatók harmada már az egyetemen kiég a folyamatos teljesítménykényszer miatt

Súlyos probléma a hallgatók kiégése, ami kevéssé meglepő, ha a naponta 4-8 órában folyamatosan teljesítménykényszerben lévő tanulókat nézzük, akiknek az egyetem egy munkahelyhez hasonló stresszt okozhat. Rengeteg minden segíthet a sporttól a humorig, de ha felismerjük magunkon a „burnout” tüneteit, érdemes szakember segítségét kérni.