Lemondott Novák Katalin, nyílt levelet írtak az egyetemi dolgozók - ezek történtek 2024 februárjában
Ellenkonzultáció, kegyelmi botrány, furcsaságok tömkelege. Mutatjuk, mik voltak 2024 februárjának legfontosabb vagy épp legfurcsább eseményei.
Ellenkonzultáció, kegyelmi botrány, furcsaságok tömkelege. Mutatjuk, mik voltak 2024 februárjának legfontosabb vagy épp legfurcsább eseményei.
A hálózat vezetése egyelőre nem áll szóba a dolgozók képviselőivel.
A TDDSZ kezdeményezésére összegyűjtött másfél ezer aláírás szimbolikus átvételére nem sikerült felelős felső vezetőt találni a HUN-REN Központban.
Az alapítványi egyetemeken sem rózsás a helyzet, mégis akár több százezer forintnyi különbség is lehet az állami és alapítványi intézmények fizetései között.
Nyílt levélben követelnek többek között azonnali 50 százalékos béremelést, mert az egyetemi oktatók alapbére meg sem közelíti a diplomás mérnöki átlagkeresetet.
Nagy Erzsébet szerint azért, mert nincs keretük arra, hogy magasabb béreket adjanak.
Megjelent a Quacquarelli Symonds (QS) tudományterületi listája, több magyar egyetem is felkerült a nemzetközi rangsorra - összeszedtük az eredményeket. Hamarosan ráfordulunk az érettségi felkészülésre, elhoztuk a legfontosabb szabályokat és mutatjuk, milyen dátumokra kell figyelnetek a tanév végéig.
Szakmány Csaba 2022 tavaszán döntött a pályaelhagyás mellett, miután már képtelen volt eltartani a családját a fizetéséből.
Megkérdezték a minisztériumot, nem sérül-e a gyerekek tanuláshoz való joga a tanárhiány miatt. A szaktárca válasza nem meglepő: „75%-kal nőhetnek a pedagógus bérek” és a tanárhiány egyébként sem súlyos.
Komoly bérrendezést követelnek a hallgatók is, szerintük ugyanis a jelenlegi helyzet még azokat is eltántorítja az akadémiai pályától, akik egyébként szívesen dolgoznának tudományos pályán.
A kormány elkötelezett a pedagógusok bérének további emelésében, azt egyedül a baloldal akadályozza - írta a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) az MTI-hez eljuttatott közleményben.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint felháborító, hogy a külsős tanfelügyelők díjazására hamarabb jut többletforrás, mint a pedagógusok bérrendezésére.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.