Az Alkotmánybíróság vethet véget a munkavállalók „totális kivéreztetésének”
A Magyar Szakszervezetek Szövetsége (MASZSZ) szerint a döntés több ezer olyan munkavállalót érinthet, akik egészségügyi problémáik miatt nem kaptak végkielégítést.
A Magyar Szakszervezetek Szövetsége (MASZSZ) szerint a döntés több ezer olyan munkavállalót érinthet, akik egészségügyi problémáik miatt nem kaptak végkielégítést.
A tanuló szerint a korlátozás sérti a tanulók személyi biztonsághoz való jogát.
Alkotmánybírósághoz fordul a Momentum, az LMP, a Párbeszéd, az MSZP, a DK és a Jobbik annak érdekében, hogy vizsgálják felül és semmisítsék meg a Pázmány-projekthez kötődő kormányrendeletet - közölte az MTI-vel az LMP.
A bíróságok három szinten utasították el az MCC panaszát, de az Alkotmánybíróság megsemmisítette ezeket az ítéleteket.
A hallgatók még 2020-ban fordultak az Alkotmánybírósághoz az intézmény modellváltása miatt.
Végérvényesen is elfogadhatják a márciusban kezdeményezett népszavazás kérdéseit.
"Mögöttes tartalmuk mélyen tanügyi, szakpolitikai jellegű" - ezzel az indokkal érvénytelenítette az Alkotmánybíróság a PSZ már elfogadott népszavazási kérdéseit.
Harminc napon belül kell döntést hoznia róla a Kúriának.
Ötven országgyűlési képviselő aláírását gyűjtötték össze a szocialisták, hogy a szakszervezetek normakontrollt kérhessenek azzal a kormányrendelettel szemben, amelyről szerintük már a kormány is belátta, hogy problémás.
Arra hivatkoznak, hogy korábban már felülvizsgálták.
Ötven aláírást kell összegyűjteniük.
Egy hasonló német ügyben pedig precedens értékű döntés születhet hónapokon belül.
A korábbi díjszabáshoz képest ismét körülbelül 5-6 ezer forinttal drágultak, így egy-kétszáz forint híján elérik, vagy már meg is haladták a 60 ezer forintot a középszintű, azaz B2-es komplex nyelvvizsgák árai a magyarországi nyelvvizsgaközpontok többségénél.