A hallgatók még 2020-ban fordultak az Alkotmánybírósághoz az intézmény modellváltása miatt.
Elutasította a Színház- és Filmművészeti Egyetem oktatóinak, hallgatóinak, és hallgatói önkormányzatának panaszát az Alkotmánybíróság - írta meg a 444.
Az említett személyek még 2020-ban fordultak az Alkotmánybírósághoz az egyetem modellváltásával kapcsolatban, kifogásolva többek között a modellváltásra adott idő hosszúságát, vagyis a jogbiztonság elvét, a diszkrimináció tilalmát, a véleménynyilvánítás szabadságát és az Alaptörvény 10. cikkét, a tanszabadságot és az egyetemi autonómiát.
Bár az átállásra adott idő hosszúsága az Alkotmánybíróság szerint is rövid volt, nem ütközött az Alaptörvénybe, mivel a működőképesség továbbra is folyamatosan biztosított volt, a hallgatók és oktatók keresetét így elutasították.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem fenntartóváltása először 2020 tavaszán került terítékre. Ez volt az első olyan hazai egyetem, ami állami kézből alapítványi fenntartó alá került, aminek elnökének Vidnyánszky Attilát választották meg. A fenntartóváltás ellen az intézmény több mint 70 művész tiltakozott, számos oktató felmondott, a hallgatók pedig hónapokig tüntettek, többek között blokád alá vonva az egyetem épületét is, ahová nem engedték be Szarka Gábor kancellárt.
Az egyetem modellváltása mindezek ellenére megtörtént, a tiltakozó, az intézményt elhagyó hallgatók külföldi egyetemeken szerezték meg a diplomájukat.