Hat diák kapott felvételi ajánlatot a világ második legjobb egyetemétől
Érkeznek a felvételi ajánlatok Angliából.
Érkeznek a felvételi ajánlatok Angliából.
Olvashatóak többek között a levelezései, valamint megtekinthetők a tisztelőitől, köztük a pápától és államfőktől kapott elismerései és ajándékai is.
Szeptembertől várhatóan a Cambridge-i Egyetemen tanulhatnak majd.
Megnéztük, hogy a Quacquarelli Symonds (QS) felsőoktatási világrangsorának első öt egyetemén milyen tandíjra kell számítaniuk a felvételiző diákoknak. Természetesen itt is jogosultak lehetnek a felvettek ösztöndíjakra, de a többségre ilyen díjak várnak az általában négy évig tartó alapszakos képzéseken.
Használjuk, de ésszel – így foglalható össze a 24 brit egyetemet – köztük a Cambridge-et, az Oxfordot, a Birminghamet és a Durhamot is – összefogó Russell Group múlt héten kiadott iránymutatása arról, mit kezdjenek a generatív mesterséges intelligencián alapuló, folyamatosan fejlesztett eszközökkel.
Zenetudomány és zeneszerzés szakon tanulhat majd a világ egyik legjobb egyetemén.
Jason Ardayt gyerekkorában autizmussal diagnosztizálták, mára viszont az Egyesült Királyság egyik legfiatalabb egyetemi professzora lett.
Ilyenkor érdemes elgondolkozni azon, mennyit is ér egy kis pihenés vagy szabadság. Azoknak, akik esetleg megakadtak egy kutatásban üzenjük: jön a téli szünet.
Tizenegy magyar felvételiző jutott be a világ egyik legjobb felsőoktatási intézményeként számon tartott cambridge-i egyetemre. A magyar diákok bekerülési aránya hagyományosan magas – volt olyan év, hogy ötven elsőéves kezdett tanulni Cambridge-ben –, de a brit diákhitel és a kedvezményes tandíj elvesztése sokak kedvét elvette az angliai továbbtanulástól. Pedig több mint tíz éve magyar diákszervezet is működik az egyetemvárosban.
A két könyvecskét, amelyeknek 22 éve kelt lába, a könyvtár padlóján egy rózsaszín ajándéktáskában hagyta ott egy ismeretlen - írja a BBC News.
Campus. Erről a szóról általában mindenkinek ugyanaz ugrik be: rengeteg épület, hatalmas előadók, kollégiumok, éttermek, könyvtárak. Pedig egymástól nagyon eltérő campusokat találhatunk a világ más-más pontjain. Egészen máshogy néz ki egy egyetem London, Párizs vagy éppen Szöul kellős közepén, mint a skót tengerparti kisvárosban vagy éppen az amerikai és a brit Cambridge-ben.
Sokan még most is találgatják, hogyan kerültek a sapkák az 50 méter magas épület szobraira.
Átlagosan 44 százalékot írtak matekból a diákok középszinten a Studium Generale (SG) próbaérettségijén, de az emelt szintű vizsga sem sikerült sokkal jobban. Mutatjuk, mely feladatok okoztak a többségnek gondot.