Luxemburgban igen, Észtországban nem éri meg nőként dolgozni Pályakezdés
Gál Luca

Luxemburgban igen, Észtországban nem éri meg nőként dolgozni

Magyarországon 9 év alatt a bérkülönbség 18,4-ről mindössze 17,5 százalékra csökkent.

2013 és 2022 között Európa tagállamai közül - ahol az átlagnál magasabb volt - Magyarországon csökkent a legkevésbé a nemek közti bérkülönbség aránya – derült ki a g7.hu cikkéből.

Az Eurostat felmérése szerint az unióban mindössze 2,4 százalékot csökkent a nemek közti bérkülönbség a 9 év alatt, így átlagosan a férfiak 12 százalékkal keresnek többet a nőknél.

Egyetlen országnak sikerült megfordítania az arányokat:

2022-ben egyedül Luxemburgban kerestek többet a nők a férfiaknál 0,7 százalékkal.

A felmérésből azt is megtudtuk, hogy a vizsgált időszakban a legnagyobb eltérés Észtországban volt, ahol 2022-ben 21,3% különbséget mértek a férfiak javára. A sorban ezt követi Ausztria, Csehország, Németország és Szlovákia után Magyarország.

Az uniós átlagnál kisebb különbség 11 tagállamban mértek. A legnagyobb csökkenés Spanyolország mellett Észtországban és Luxemburgban történt.

Egy másik érdekesség pedig, hogy Horvátországban nőtt a legnagyobbat a nemek közti bérkülönbség: míg 2013-ba még csak 7,7 százalékkal, addig 2022-re már 12,5 százalékkal kerestek többet átlagosan a férfiak.

 

 

Támogatja a tankerület az újraválasztását annak az iskolaigazgatónak, aki megpróbálhatta eltitkolni a diákok szexuális zaklatását Közoktatás Székács Linda

Támogatja a tankerület az újraválasztását annak az iskolaigazgatónak, aki megpróbálhatta eltitkolni a diákok szexuális zaklatását

Ha még egyszer rosszat mernek mondani, akkor bajba kerülhetnek - ezt mondta az iskolaigazgató azoknak az általános iskolás diáklányoknak, akik négy évvel ezelőtt segítségért fordultak hozzá egy őket fogdosó, iskolai foglalkozáson jelenlévő férfi miatt. Az ügyben szeméremsértés miatt indult eljárás, és bár a bíróság szerint az iskola hárított, a tankerület ma már máshogy vélekedik.