Magyarország az Európai Unió sereghajtója női tudósok és mérnökök arányában
2023-ban az Európai Unióban 7,7 millió női tudós és mérnök dolgozott, ami 381 200 fővel több, mint 2022-ben.
2023-ban az Európai Unióban 7,7 millió női tudós és mérnök dolgozott, ami 381 200 fővel több, mint 2022-ben.
Magyarország az ingatlanok eladási ára és a bérleti díjak tekintetében is azok közé az uniós országok közé tartozik, ahol a legdrasztikusabban emelkedtek az árak.
Életmód, egészség, jólét, munka, oktatás, digitális világ – ezekben a kategóriákban néhány kérdésre válaszolva megnézhetitek, hogy hogyan teljesítetek kortársaitokhoz képest az Eurostat új interaktív felületén. Mi is kipróbáltuk és kiderült, hogy az egészség területén van olyan kategória, amiben Magyarország teljesített a legrosszabbul európai szinten.
Az uniós országok egyharmada már elérte a 2030-ra kitűzött célt.
Bulgáriánál is rosszabbul teljesített Magyarország.
A második helyet sikerült megszereznünk az EU iskolai végzettségekre vonatkozó statisztikáiban, de sajnos csak hátulról nézve. Egyedül Romániában alacsonyabb a diplomások aránya, mint nálunk.
Görögországban a leghosszabb, Hollandiában a legrövidebb a munkahetük a 20-64 év közötti munkavállalóknak.
A régiós országok közül Lengyelországban a legmagasabbak a fizetések, a leggyorsabb növekedést az elmúlt években pedig Romániában figyelték meg.
Egy dobogón áll Magyarország Dániával, ebben az esetben viszont biztos jó ez?
Magyarországon 9 év alatt a bérkülönbség 18,4-ről mindössze 17,5 százalékra csökkent.
Hiába nőtt minimálisan az egy főre jutó átlagfogyasztás mértéke, a friss Eurostat felmérés szerint nálunk rosszabbul csak Bulgáriában élnek.
Az Európai Unió tagállamaiban végzett felmérése alapján Ausztria lett a legboldogabb ország. Magyarország a sor végén kullog.
A nyolcadikosok negyede matekból is csak a legegyszerűbb feladatokat tudta megoldani és a hét kompetenciaszintből legfeljebb csak a második szinten áll - derült ki a 2024-es matek kompetenciamérés eredményeiből.