Hamarosan kezdődik a vizsgaidőszak a vidéki egyetemeken is: itt vannak a dátumok Felsőoktatás
Eduline

Hamarosan kezdődik a vizsgaidőszak a vidéki egyetemeken is: itt vannak a dátumok

Mikor tartják a vizsgákat az őszi szemeszterben a nagyobb vidéki egyetemeken? Itt a lista.

Korábban már összegyűjtöttük, mettől meddig adhatnak számot a tudásukról a budapesti egyetemek hallgatói, most pedig utánajártunk, mikor lesz a a vizsgaidőszak a nagyobb vidéki egyetemeken.

A Miskolci Egyetemen, a Szegedi Tudományegyetemen és a Nyíregyházi Egyetemen 2020. december 14. és 2021. január 30. közé, a Debreceni Egyetem legtöbb karán pedig december 14. és január 29. közé szervezik a vizsgákat.

A Pécsi Tudományegyetemen szintén karonként eltérő, mikor vizsgáznak a diákok. A legtöbb karon 2020. december 14-én kezdődnek a vizsgák, de például a Közgazdaságtudományi Karon már 2020. december 5-től számot adhatnak a tudásukról a diákok. A PTE-n a vizsgaidőszak vége is változó, többségében 2020. január 20. körül végeznek a hallgatók.

A Pannon Egyetemen 2020. december 19. és 2021. január 29. között lesznek a vizsgák. Az Eszterházy Károly Egyetemen néhány nappal később, 2020. december 21-én kezdődnek a vizsgák és 2021. január 30-ig tartanak.

Azoknak a hallgatóknak, akiknek ez az utolsó félévük, a legtöbb egyetemen kevesebb idejük van a vizsgák letételére - a záróvizsgák beosztása miatt.

Újabb fejezet az SZFE-ügyben: a sarokba szorított tanárok meséltek

Az új vezetők az Színház- és Filmművészeti Egyetem tanárai szerint fenyegető trükkel érték el, hogy tárgyaljanak velük.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.