Akár 5 millió forint szakmai támogatást is nyerhetnek a fiatal vállalkozók
Január 17-ig lehet jelentkezni a vállalkozói tehetségeket támogató START programra.
Január 17-ig lehet jelentkezni a vállalkozói tehetségeket támogató START programra.
A magyarok csupán 28,2%-a lát rövid távon is üzleti lehetőséget, ami Európában a legalacsonyabb és világszinten is a második legalacsonyabb.
A társadalmi vállalkozásokat térképre rakó kezdeményezés pedig a társadalmi hatásáért jutott döntőbe.
A Munch célja, hogy minél kevesebb minőségi étel kerüljön a kukába.
Az egyetemisták mindössze 6 százaléka akar saját vállalkozást a diploma megszerzése után.
Miért félünk annyira a kudarctól, a bukástól? Miért áll rosszul a „vállalkozói ökoszisztéma” Magyarországon? Miért nem mernek vállalkozni a tehetséges húszasok-harmincasok? Simó Györggyel, a Day One Capital ügyvezető partnerével beszélgettünk.
Számos olyan tevékenység létezik, amelyre csak képesítés birtokában indítható vállalkozás. Ennek hiányában vagy elkezdett képzés esetén van-e mód vállalkozásra? Erre a kérdésre válaszol az Adózóna egy cikkben.
Az easyMaths 2011-ben indult, és azóta is segíti az egyetemistákat a matematikában, gazdasági ismeretekben és hasonlókban, de hol kezdték az alapítók? Miért és hogyan indult a vállalkozás? Milyen igényekre tudnak reagálni, és hogyan működik az oldal. Erről és még sok másról beszélgettünk Somogyi Tiborral, az easyMaths alapítójával, ügyvezető igazgatójával.
Elindult a munkahelyi képzések támogatására kiírandó uniós pályázati felhívások társadalmi egyeztetése, a pályázatok összértéke több mint 3 milliárd forint.
Az eddigiekhez képest teljesen más szemléletű ételrendelős oldalt indított két magyar egyetemista. A vállalkozással alapítványoknak segítenek.
A magyar egyetemisták és főiskolások körében végzett felmérés szerint az IT szektor, az autógyártás és a bankszektor kínálja a legjobb munkahelyeket.
Számos ponton megengedőek a magyar fiatalok a munkáltatókkal szemben. Nem várnak el azonnal magas fizetést, csak az alapbér legyen kielégítő, valamint az ingyen túlóra is belefér a többségnek, ha látják, hogy megéri a cégnél dolgozni. Ez persze nem jelenti azt, hogy nincsenek elvárásaik, a jövő munkaadóinak nagyon sok dologra kell figyelniük, ha meg szeretnék tartani a fiatal munkaerőt.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.