Ismét módosítanak a gyermekvédelmi törvényen, könnyebben mondhatják majd egy családra, hogy nem alkalmas a gyereknevelésre
Ezúttal a kormány a születendő gyerekek haza nem adhatóságáról rendelkezett.
Ezúttal a kormány a születendő gyerekek haza nem adhatóságáról rendelkezett.
A különböző szitokszavak mellett a „mocskos buzi” hangzott el annak a sofőrnek a szájából, akinek nem tetszett a hallgatók kiállása a szabadságjogokért.
Április 8-ra békés tüntetést szerveznek a magyar egyetemisták.
Állami ösztöndíj formájában támogatná a kormány a fiatal, családos egyetemistákat.
A modellváltott egyetemek előtt is megnyílhat az út az Erasmus+ és a Horizont-programokhoz.
A PSZ elnöke szerint ezzel a lépéssel a kormány szinte teljesen megszüntetné a tanárok szakmai autonómiáját.
Már több szakember is arról nyilatkozott, hogy a törvény szövege sok helyen pontatlan és tisztázatlan fogalmakat tartalmaz.
A kormány egy 90 oldalas salátatörvényben tett jogszabály-módosító javaslatot többek között az iskolákba be nem vihető tárgyakról, a mobiltelefonokról is.
A francia miniszter szerint a muszlim nők által viselt hosszú, bő ruhadarab sérti a törvényüket, viselése az iskolában „politikai támadást” jelent a szekularizáció ellen.
A PDSZ szerint őket is meglepte, hogy 23 ponton nem az került a benyújtott tervezetbe, ami az egyeztetéseken elhangzott. A Belügyminisztérium szerint sokat egyeztettek, sokakkal, az ugyanakkor nem derült ki, mi lesz a sok fontos részletet tartalmazó végrehajtási rendelettel és nem ez az egyetlen homályos pont.
Az ellenzéki vezetésű város inkább vagyonkezelésbe adná az oktatási célra használt épületeket az azokban iskolát működtető egyházaknak, noha a törvény nem hagy mozgásteret.
Szerintük a kérdőíves felmérés nem helyettesíti az érdemi párbeszédet.
Tetőket letépő vihar volt hétfőn, a Pázmány Péter katolikus Egyetem pszichológia tanárai ellen pedig fegyelmi eljárás indult a HVG-n megjelent azonos párok egyenrangúságát kifejtő publikáció kapcsán.Összeszedtük, mik történtek ezen a héten.