Bármit állít a kormány, a pedagógusképzés válságban van
A kormány vagy magát csapja be, vagy szándékosan tájékoztat félre, de a tanárképzésre felvett hallgatók mennyisége nem olyan fényes, mint ahogy azt beállítja.
A kormány vagy magát csapja be, vagy szándékosan tájékoztat félre, de a tanárképzésre felvett hallgatók mennyisége nem olyan fényes, mint ahogy azt beállítja.
Nagyon népszerűek voltak az osztatlan tanári képzések a szabolcsi és a borsodi diákok körében az egyetemi felvételin.
Az idei felvételin gyógypedagógia alapszakra mintegy 1242 27 éves vagy annál idősebb felvételiző került be.
Az idei felvételin a tanító alapszakra felvettek döntő többsége 27 éven felüli.
A felsőoktatásért felelős miniszter által felügyelt pilot program már az idei évben kezdetét veszi.
17 ezer jelentkezőből több mint 4700 jelentkezett valamilyen pedagógus szakra.
A legtöbb helyen óvodapedagógus, de tanító és csecsemő- és kisgyermeknevelő szakra is jelentkezhettek a pótfelvételin, ha államilag támogatott képzésben szeretnétek tanulni ősztől.
Részletes adatokat közöltek a felvételi eljárásról.
Csecsemő- és kisgyermeknevelők, óvodapedagógusok, tanítók, tanárok, gyógypedagógusok. Idén 2500 olyan jelentkezőt vett fel az ELTE, akik remélhetőleg ezen szakok valamelyikén fognak diplomát szerezni a következő években.
A tervezettnél később, de továbbra is sor kerül a kilakoltatásokra.
Hiába jelentkeztek rá többen, mint az elmúlt években, a pedagógusok összlétszámán nem segít majd, hogy 4977-en szeretnének bekerülni valamilyen rövidített tanári mesterképzésre. Ők ugyanis már eddig is pedagógusok voltak, akik most továbbképeznék magukat, miközben az osztatlan tanári alapszakokra jelentkezők száma továbbra is aggasztó.
A QS friss szaklistájára egyetlen hazai egyetem került fel. Mutatjuk.
Impozáns homlokzat erősen századfordulós karakterelemekkel esetleg monumentális és minimalista – kíváncsiak vagyunk arra, hogy szerintetek melyik nagyobb egyetemnek van Magyarországon a legszebb épülete.