Első magyar csapatként jutott tovább a Széchenyi egyetem az Európai Űrügynökség programján
Az egyetem hallgatói Hollandiában mutathatták be a készülő műholdjukat.
Az egyetem hallgatói Hollandiában mutathatták be a készülő műholdjukat.
Útnak indult a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) ötödik kisműholdja, az MRC-100 magyar idő szerint hétfőn 23:35-kor a kaliforniai Vandenberg-űrközpontból.
Míg egy "átlagos" űrszemét körülbelül 25 év alatt semmisül meg, az egyetemisták műholdjának ez mindössze 5 évet vesz igénybe.
A győri Széchenyi István Egyetem Jedlik Ányos Gépész és Villamosmérnöki Szakkollégiumában készül a Műegyetem műholdjának kommunikációs panelje.
Január 13-án Elon Musk-féle Falcon-9 rakéta majdnem száz műholdat helyezett Föld körüli pályára, köztük az első nepáli szatellitet is. Hogy ez miért fontos? Mert a műholdon BME-sek is dolgoztak.
Március 24-én sikeresen pályára állították a Műegyetem SMOG-1 névre keresztelt kisműholdját.
A tervek szerint az UNISAT-7 olasz műhold fedélzetéről áll pályára a műegyetemi oktatók és hallgatók közreműködésével készült negyedik magyar műhold.
A műegyetemi fejlesztésű zsebműhold 2020. szeptember 28-án megsemmisült, de sikerrel teljesítette küldetését.
Űrtakarítógéppel kívánja megtisztítani a világűrt a veszélyes hulladékoktól CleanSpeace One nevű programja keretében...
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen(BME) tervezik az első magyar műholdat, a Masat-1-et, melynek neve a "magyar" és a "satellite" szavak összevonásából keletkezett. A fejlesztői csapat mérnökhallgatókból és doktoranduszokból áll, akik az Elektronikus Eszközök Tanszékével és a Szélessávú Hírközlés és Villamosságtan Tanszékkel dolgoznak együttműködésben, a fejlesztésben a BME Űrkutató Csoport nyújt szakmai segítséget.
Az Ericssonnál is példaértékű az oktatás - ipari megvalósítás láncolata.
Egyszerre kísértett a múlt az egyetem ódon várépületének pincebörtönében és cikázott a XXI. századi technika a modern szoftver-rendszerben szeptember 26-án a mosonmagyaróvári Mezőgazdaság- és Élelmiszertudományi Karon.
Rózsafa, emlékkönyv, egyedi, kézműves apróság – ilyen, és ehhez hasonló ajándékokkal készülnek az érettségi előtt álló, ballagó diákok az osztályfőnöknek. Vannak olyan iskolák, ahol minden pedagógus kap valami kis apróságot, de arra is akad példa, ahol nem szokás az ajándékozás.