A magyar szabadalmak születésétől az első magyar műholdig Közoktatás
Eduline

A magyar szabadalmak születésétől az első magyar műholdig

Az Ericssonnál is példaértékű az oktatás - ipari megvalósítás láncolata.

Masat-1

Az Ericsson 1991-ben alapított szoftverfejlesztő központot Magyarországon, amely az 1996-ban megalakult kutatólaboratóriummal integrálódott egységes szervezetbe, így létrehozva a kutatás-fejlesztési részleget. A szellemi központ az Ericsson kutatási világhálózatának tagjaként működik, közel 600 fiatal, tehetséges mérnöknek, kutatónak és szoftverfejlesztőnek adva munkát. Az itt végzett csúcstechnológiát képviselő kutatás-fejlesztési tevékenység eredményei beépülnek az Ericsson csoport termékeibe, rendszereibe. Így, az Ericsson Magyarország találmányait (vezetékes és vezetéknélküli kommunikációs megoldások területén) több mint 15 országban szabadalmaztatja az anyavállalat, köztük: USA, Kanada, Nagy-Britannia, Németország, Franciaország, Olaszország, Svédország, Japán, India, Kína, Tajvan, Singapur, Hongkong, Mexikó, Oroszország.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Masat-1 kisműhold projektjét - amely az első magyar fejlesztésű műhold - az Ericsson Magyarország Kft. is támogatja. A feljesztésben a Villamosmérnöki és Informatikai Kar két tanszéke vesz részt. Az Elektronikus Eszközök Tanszékén a fejlesztő csapat a 2008 áprilisában az Ericsson által létrehozott Komplex Hardverfejlesztő Laboratóriumban dolgozik. A Szélessávú Hírközlés és Villamosságtan Tanszéken folyó műholdfejlesztési munkát nagyösszegű szakképzési hozzájárulással támogatja a vállalat.

„Magyarország informatikai központjába, az Infoparkba települt Ericsson K+F központ számára biztosított a versenyképes termékfejlesztéshez szükséges megfelelő környezet. Tavaly, ez az igen fiatal szervezet megközelítőleg 10 termék fejlesztéséért volt felelős, 12 prototípuson dolgozott és 35 szabadalmi bejegyzés iránt folyamodott” – mondta Tommy Westin az Ericsson Magyarország K+F igazgatója.
 
Prototípusoktól a világszintű terméktámogatásig - az ETH laborjairól:
- két, összesen közel 600nm-es, emeltpadlós temperált laborterület,
- több ezer teszt eszköz,
- több ezer kilométernyi kábel,
- több mint 500kW bevitt elektromos teljesítmény,
- teszt környezet ~500 mérnök számára.