Néhány hónap múlva már az űrben kering majd a győri egyetemisták különleges eszköze Felsőoktatás
Eduline

Néhány hónap múlva már az űrben kering majd a győri egyetemisták különleges eszköze

A győri Széchenyi István Egyetem Jedlik Ányos Gépész és Villamosmérnöki Szakkollégiumában készül a Műegyetem műholdjának kommunikációs panelje.

A Széchenyi István Egyetem SZE-SAT csapata azt a célt tűzte ki maga elé, hogy saját készítésű műholdat juttat fel az űrbe – olvasható az egyetem oldalán. A hallgatók az elmúlt hónapokban elkészítették és letesztelték azt a modult, amelyet a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) műholdja vihet magával decemberben.
A BME által fejlesztett MRC 100 műhold összeállításában számos egyetem közreműködik.

A Széchenyi István Egyetem SZE-SAT csapata megalakulásakor azt a célt tűzte ki maga elé, hogy saját készítésű műholdat...

Posted by Széchenyi István Egyetem on Thursday, July 28, 2022

A győri egyetemisták feladata az volt, hogy a műholdon belüli adatkommunikáció fejlesztése érdekében megalkosson egy 30-szor 30-szor 3 milliméteres panelt, amely rövid szöveges üzeneteket sugároz a Földre.

Az eszköz mindössze 2,1 grammot nyom. Az elsődleges cél, hogy a fellövés után az előre leprogramozott üzenetek foghatók legyenek a Földön.

A Széchenyi István Egyetem SZE-SAT csapatának tagjai között van egyébként villamosmérnök, jogász, közgazdász hallgató is, a műholdak építése és pályára állítása ugyanis összetett feladat.