476 pont: az ELTE húzta a legmagasabb ponthatárt az osztatlan jogász szakon
Este nyolckor nyilvánosságra hozták a 2024-es felvételi ponthatárait. Mutatjuk, milyen ponthatárokat húztak a jogi szakokon.
Este nyolckor nyilvánosságra hozták a 2024-es felvételi ponthatárait. Mutatjuk, milyen ponthatárokat húztak a jogi szakokon.
Ha még gondolkodtok azon, hogy melyik egyetem jogászképzését jelöljétek meg első helyen, akkor hoztunk egy kis összesítőt a tavalyi ponthatárokról, hogy megkönnyítsük a döntéseteket.
Az ELTE-n 477-nél, a Pázmányon 467-nél húzták meg az államilag támogatott jogászképzés ponthatárát, de a nagy vidéki egyetemeken sem volt sokkal alacsonyabban a limit. Egy intézményben volt csak négyszáz pont alatt a határ.
Az ELTE-n 475-nél, a Pázmányon 466-nál húzták meg az államilag támogatott jogászképzés ponthatárát, de a nagy vidéki tudományegyetemeken sem volt sokkal alacsonyabban a limit.
Hányan jelentkeztek idén jogászképzésre, és milyen ponthatárokat húztak tavaly ezen a szakon? Mutatjuk az adatokat.
Visszaesett az ötéves jogászképzésre jelentkezők száma: míg tavaly majdnem 5400-an, addig idén 5078-an választották ezt a szakot. Még így is magasabb a felvételizők száma, mint néhány éve, amikor csak a kitűnőre érettségizőknek volt esélyük arra, hogy államilag támogatott helyet szerezzenek.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Miskolci Egyetem jogi kara vezeti a jogi egyetemek 2018-as HVG-rangsorát - míg az ELTE a hallgatói kiválóság, addig a miskolci intézmény az oktatói kiválóság alapján összeállított lista élén áll.
Ötszázmillió forintot biztosít az igazságügyi tárca a jogi karok támogatására, és ebből 225 millió jut arra, hogy egy ösztöndíjprogrammal felkeltsék a fiatalok érdeklődését a vidéki egyetemeken folyó jogászképzés iránt - nyilatkozta Vízkelety Mariann, az Igazságügyi Minisztérium igazságügyi kapcsolatokért felelős államtitkára.
Átadták az első nemzeti kiválósági és tanulmányi jogászösztöndíjakat szombaton Szegeden, a Tisza-parti város egyetemének több mint kétszáz hallgatója részesült az igazságügyi tárca által a jogászképzés színvonalának emelése érdekében alapított támogatásban.
A minőség és a színvonal emelése a célja a jogászképzésben a kormánynak - erről Trócsányi László igazságügyi miniszter az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában beszélt.
Az igazságügyi miniszter szerint meg kell erősíteni a jogászképzés színvonalát.
Mennyit keresnek, és milyen elhelyezkedési esélyekkel indulnak a pályakezdő jogászok? Megjelent a 2013-as diplomás-pályakövetés adatait összegző tanulmány. Íme, a részletek.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.