A legtöbb iskola inkább kifizeti a kibertámadások váltságdíját
Egy éven belül több millió dollárba került az oktatási intézmények adatainak helyreállítása.
Egy éven belül több millió dollárba került az oktatási intézmények adatainak helyreállítása.
Több tucat hallgatótársának Neptunjába lépett be és változtatta meg a számlaszámokat J. Gábor, hogy az egyetemisták helyett ő kapja az ösztöndíjaikat. Akár öt év szabadságvesztésre is ítélhetik.
A csalók feltételezhetően a bankszámlaszámok átírásával akarnak ösztöndíjakat lopni.
Megtört a jég, mindenkinek elérhetővé tették a biztonságosabb, külső alkalmazásos azonosítást is igénybe vevő kétfaktoros belépést a KRÉTA-ban. Így megszűnhet az a helyzet, hogy egy sima ellopott jelszóval bárki hiányzásokat törölgethet és egy online játék biztonsági előírásai magasabbak, mint a központi e-naplóé. Ugyanakkor ehhez az is kell, hogy mindenki bekapcsolja magának a lehetőséget, mert azt nem tették kötelezővé.
Az utóbbi időben a KRÉTA kapcsán leginkább az ellene elkövetett hackertámadásoktól volt hangos a sajtó. Novemberben tizenévesek törték fel a rendszert, májusban pedig a TikTokon is terjedni kezdett egy videó a KRÉTA feltörésével kapcsolatban. Az egyetemisták sem maradtak ki a támadásokból, ugyanis áprilisban több nagy egyetemen is trágár üzeneteket kaptak a hallgatók. Mit lehet ez ellen tenni?
Szerda óta a Telex nevében küldözgetnek trágár leveleket hat magyarországi egyetem hallgatóinak.
Legkevesebb 20 alkalommal léptek be a KRÉTA-t fejlesztő cég rendszerébe - közölte a rendőrség.
Rétvári Bence szerint a Belügyminisztérium várja az adatvédelmi hatóság vizsgálatának eredményét, ennél fontosabbnak tartja azonban a "dollárbaloldal" adathalász akcióinak nyilvánosságra hozatalát.
A rendszer feltörése óta nyilvánosságra hozott forráskód súlyos adatbiztonsági hiányosságokat tárt fel.
A rendszert még szeptemberben törték fel, a hackerek ezzel lényegében hozzáfértek a magyar közoktatásban tanuló valamennyi diák adataihoz. A fejlesztőcég tagadni próbálta az esetet.
Az iskolai e-naplót is üzemeltető céget adathalász támadás érte szeptemberben.
Kedden, szerdán és csütörtökön is megtámadták a hackerek a Cned nevű szervert, amelyet a koronavírus-járvány miatt bezárt iskolák tanulói és oktatói használnak.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.