Kiberbiztonsági gyakorlólabor jön létre a Nyíregyházi Egyetemen
A hallgatók megtanulhatják, hogyan kell reagálni különböző kibertámadásokra.
A hallgatók megtanulhatják, hogyan kell reagálni különböző kibertámadásokra.
A magukra „Paprika Csoportként” hivatkozó elkövetőkkel az OH felvette a kapcsolatot, de a Belügyminisztérium jelezte, hogy nem kíván tárgyalni a zsarolókkal.
Egy éven belül több millió dollárba került az oktatási intézmények adatainak helyreállítása.
Több tucat hallgatótársának Neptunjába lépett be és változtatta meg a számlaszámokat J. Gábor, hogy az egyetemisták helyett ő kapja az ösztöndíjaikat. Akár öt év szabadságvesztésre is ítélhetik.
A csalók feltételezhetően a bankszámlaszámok átírásával akarnak ösztöndíjakat lopni.
Megtört a jég, mindenkinek elérhetővé tették a biztonságosabb, külső alkalmazásos azonosítást is igénybe vevő kétfaktoros belépést a KRÉTA-ban. Így megszűnhet az a helyzet, hogy egy sima ellopott jelszóval bárki hiányzásokat törölgethet és egy online játék biztonsági előírásai magasabbak, mint a központi e-naplóé. Ugyanakkor ehhez az is kell, hogy mindenki bekapcsolja magának a lehetőséget, mert azt nem tették kötelezővé.
Az utóbbi időben a KRÉTA kapcsán leginkább az ellene elkövetett hackertámadásoktól volt hangos a sajtó. Novemberben tizenévesek törték fel a rendszert, májusban pedig a TikTokon is terjedni kezdett egy videó a KRÉTA feltörésével kapcsolatban. Az egyetemisták sem maradtak ki a támadásokból, ugyanis áprilisban több nagy egyetemen is trágár üzeneteket kaptak a hallgatók. Mit lehet ez ellen tenni?
Szerda óta a Telex nevében küldözgetnek trágár leveleket hat magyarországi egyetem hallgatóinak.
Legkevesebb 20 alkalommal léptek be a KRÉTA-t fejlesztő cég rendszerébe - közölte a rendőrség.
Rétvári Bence szerint a Belügyminisztérium várja az adatvédelmi hatóság vizsgálatának eredményét, ennél fontosabbnak tartja azonban a "dollárbaloldal" adathalász akcióinak nyilvánosságra hozatalát.
A rendszer feltörése óta nyilvánosságra hozott forráskód súlyos adatbiztonsági hiányosságokat tárt fel.
A rendszert még szeptemberben törték fel, a hackerek ezzel lényegében hozzáfértek a magyar közoktatásban tanuló valamennyi diák adataihoz. A fejlesztőcég tagadni próbálta az esetet.
Nulla pont a középiskolai eredményeknél, fel nem töltött középiskolai bizonyítvány és be nem számított érettségi – csak néhány olyan probléma, amivel több diák is szembesült, aki idén jelentkeztek egyetemre. A ponthatárokat pedig a jövő héten, július 23-án húzzák.