2012-es felsőoktatási rangsor: az ország legjobb jogi egyetemei
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Miskolci Egyetem jogi kara – a hallgatók és az oktatók teljesítménye alapján ez...
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Miskolci Egyetem jogi kara – a hallgatók és az oktatók teljesítménye alapján ez...
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kara és a Pannon Egyetem Mérnöki Kara – a hallgatói és...
A Pécsi Tudományegyetem és a Semmelweis Egyetem általános orvosi kara – a hallgatói és az oktatói kiválóság alapján...
Az orvosi és a bölcsészettudományi karok vezetik a Felvi 2012-es, összesített kari rangsorát, az élen ismét az ELTE bölcsészkara végzett. Megjelent a HVG Diploma különszáma, benne a tíz képzési terület részletes rangsorával.
Nyilvánosságra hozták a QS World University Rankings 2011/12-es tanévre szóló egyetemi toplistáját, az élen nincs nagy változás. Érdekesség, hogy idén először a tandíjakat is feltüntették a rangsorban.
Bemutatták a QS Quacquarelli Symonds 2011-es felsőoktatási rangsorát a legjobb szociológiai és politikatudományi képzésekről: Magyarországról egyedül a Közép-európai Egyetem (CEU) került fel a kétszázas listára.
Több mint háromezren jelentkeztek 2010-ben tanári alapszakokra, a legnépszerűbb képzés tavaly is az óvodapedagógus és a tanító volt. Akit a pedagógia érdekel, tizenhét egyetemi és főiskolai kar közül választhat, az élen a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kara áll.
Több mint 4700-an jelentkeztek művészeti alap- vagy osztatlan szakokra 2010-ben. Akit a képző-, ipar-, zene, szín- vagy táncművészet érdekel, összesen tizenkét egyetemi és főiskolai kar közül válogathat, a rangsor élén a Színház- és Filmművészeti Egyetem áll.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.