#család

Campus life Székács Linda

"Fogadj örökbe egy nagyszülőt, unokát és hozz örömet az életébe"

Miközben Magyarországon közel kétmillió időskorú él, egyre kevesebb gyerek születik. Arról nem is beszélve, hogy évről évre egyre több család költözik külföldre, a (potenciális) nagymamák és nagypapák pedig unoka nélkül maradnak. Ezen segítene a Generációk Között Egyesület, ami összekötné a családokat az unokára vágyó idősekkel.

Közoktatás Tarnay Kristóf Ábel

Négyszázezer gyerek élhet alkoholista szülővel egy friss jelentés szerint

2016 végéig elvileg minden, családjából kiemelt 12 éven alulit nevelőszülőnél kellett volna elhelyezni, ez 2021 végéig sem sikerült. Bár többen várakoznak örökbefogadásra, mint ahány gyerek vár nevelőszülőkre, mégis sokan az állami rendszerben ragadnak, mert a többség háromévesnél fiatalabb gyerekre vágyik és belőlük van a legkevesebb.

Közoktatás Eduline

Vekerdy Tamás: "az a magyar iskola sokkal kevésbé volt kínzó, gyötrő, pusztító iskola, mint a mai"

Vekerdy Tamás a 80-as évekbeli magyar oktatásról azt nyilatkozta, hogy "gyilkos, mert testileg, lelkileg rongálja a gyerekeket". Most, D. Tóth Krisztának azt mondta, hogy az a magyar iskola, amit akkor ő hevesen kritizált, "sokkal jobb, emberbarátibb, gyerekközelibb, gyerekekről többet tudó, gyerekeket és tanáraikat sokkal kevésbé kínzó, gyötrő, pusztító iskola volt, mint a mai".

Felnőttképzés Edupress

A bumeránggyerekek visszatérnek?

A 15-18 év közötti fiatalok közül szinte mindenki (98 százalékuk) a szüleivel lakik együtt, de a 19-25 év közöttiek háromnegyede is otthon maradt, nem költözött el. A fiatal felnőttek túlnyomó többsége, 82 százaléka rászorul szülei anyagi támogatására.