Tombolnak a járványok, a betegek harmada 0-14 éves
A leggyakoribb az influenza, de RSV és Covid-19 is előfordul.
A leggyakoribb az influenza, de RSV és Covid-19 is előfordul.
Légúti fertőzések, gyomor- és bélrendszeri betegségek, de szerencsére a Covidtól már nem kell annyira tartani ősszel. Megkérdeztük Dr. Rósa Ágnest, a Házi Gyermekorvosok Egyesületének (HGYE) alelnökét, hogy milyen vírusok terjednek a legjobban a diákok között, és mit tehetünk a védekezés érdekében.
Részben figyelembe vették a gyermekorvosok kérését, de a kormány javaslata inkább a szülők dolgát könnyítené meg.
Már a tünetek megjelenése előtt fertőzhet, ezért is terjed gyorsan az óvodások körében.
Az egyik iskolában tanévenként 4 nap, míg egy másikban félévenként 15 – intézményenként eltérhet, hogy hány napot igazolhat a szülő, de abban is óriási különbségek vannak az egyes iskolák között, hogy online vagy papíron kell leadni az orvosi az igazolást, vagy éppen ki igazolhat le egy pár napos náthát.
Nem csak az iskola, de nagy valószínűséggel a náthaszezon is hamarosan elkezdődik. Havasi Katalin, a Házi Gyermekorvosok Országos Egyesületének elnöke elmondta, hogyan lehet felkészíteni a gyerekek szervezetét a közösség miatti megfertőződésekre.
A szokásosnál több óvodás fertőződött meg az úgynevezett kéz-láb-száj vírussal az elmúlt hónapokban.
Részletes útmutatót adott ki szülőknek a Házi Gyermekorvosok Egyesülete.
A 18 év alattiaknál nem a megszokott tünetekkel jelentkezik a koronavírus-fertőzés, ezért enyhe tüneteknél is érdemes lehet tesztelni.
A Házi Gyermekorvosok Egyesületének elnöke a tünetmentes vagy enyhe tünetekkel rendelkező gyerekeket nem tartaná otthon.
Üljenek le, beszéljék meg a problémákat, és ha szükséges, változtassanak a szabályokon – ezt kérte az iskoláktól és a szülőktől Póta György, a Házi Gyermekorvosok Egyesületének elnöke.
A Házi Gyermekorvosok Egyesülete arra kéri az óvodák és iskolák vezetőit, hogy a jelenlegi három napnál többet, akár tizenötöt is igazolhassanak a szülők. Jó megoldás lenne, ha ezt bevezetnék az iskolák? Erről kérdeztük az Eduline olvasóit.
Az ország legjobb intézményeibe már az ajánlott minimumponthatárok előtt is csak azok a diákok juthattak be, akik a központi felvételin és az általános iskolában is remekeltek.