Az afgán nőknek és lányoknak dedikálja idei Nyílt Társadalom Díját a CEU
Az 1994-ben alapított, a sorosi nyílt társadalom eszményét képviselő kitüntetést hat nőnek adták, akik az afgán nők küzdelmében kiemelkedő szerepet töltenek be.
Az 1994-ben alapított, a sorosi nyílt társadalom eszményét képviselő kitüntetést hat nőnek adták, akik az afgán nők küzdelmében kiemelkedő szerepet töltenek be.
Szerdán hozták nyilvánosságra a brit Quacquarelli Symonds, vagyis a QS friss felsőoktatási rangsorait. A szakterületi listákon több magyar egyetem is szerepel, ám a legjobb eredményt a Zeneakadémia érte el, amelyet az előadóművészet területén a világ száz legjobb egyeteme közé soroltak. A Central European University (CEU) még ennél is jobb helyezést szerzett, politikatudományból például a 24. helyet szerezte meg – csak éppen a CEU neve mellett már nem Budapest, hanem Bécs szerepel.
A Guardian is foglalkozott a Magyar Akkreditációs Bizottság körül kialakult vitával, a lapnak Pető Andrea, a CEU oktatója, a testület volt tagja is nyilatkozott.
Alkotmánybíróság levette a CEU ügyét a napirendről, nem foglalkoznak vele. Szerintük a panaszosok az időközben elfogadott új törvényre nem terjesztették ki a beadványukat.
Hétvégén nyújtotta be a parlamentnek a törvényjavaslatot a kormány.
Október első oktatási hete sem telt unalmasan. Kiderült, hogy sérti az uniós jogokat a Lex-CEU, tovább folytatódtak a történések a Színművészetin, csökkent a koronavírusos esetek száma az iskolában, nyilvánosságra hozták az idei őszi érettségire javasolt biztonsági óvintézkedéseket, és csökkent a nyelvvizsgázók száma. Összegyűjtöttük, mi történt a héten.
A Közép-Európai Egyetem is megszólalt, miután az Európai Bíróság tegnap jogsértőnek ítélte a lex CEU-t.
"Elfogadhatatlannak tartjuk a kettős mércét, a jogszabályokat minden egyetemnek egyformán be kell tartania Magyarországon. Nem lehet olyan törvényt alkotni, amely a Soros-egyetemet előnyösebb helyzetbe hozza a magyar egyetemeknél" - mondta el az MTI-nek Varga Judit igazságügyi miniszter az Európai Unió Bíróságának a magyar felsőoktatási törvénnyel kapcsolatos, kedden nyilvánosságra hozott ítélete után.
A következő tanévet már Bécsben kezdik majd a CEU-ra újonnan felvett hallgatók, de magyar diplomát is kaphatnak, ha a kreditek egy részét Budapesten végzik el. Az egyik oktató szerint kérdés, hogy az osztrák főváros árait meg tudják-e fizetni azok, akiket eddig a CEU Budapestre vonzott - írja riportjában az Index.hu.
A budapesti oktatás megmentését célozta volna a CEU és a Müncheni Műszaki Egyetem (TUM) tavasszal kötött megállapodása. A TUM álláspontja viszont az, hogy amíg a magyar kormány nem garantálja azt, hogy a CEU-s diákok amerikai diplomát fognak kapni, nem lesz jelentősebb előrelépés - írja a 24.hu egy német lap cikke alapján.
Hétfőn kezdődött meg az oktatás az első hallgatóknak a Közép-európai Egyetem (CEU) bécsi kampuszán - olvasói fotók az új épületről.
Osztrák magánegyetemként akkreditálták a CEU-t Közép-európai Egyetem Magánegyetem néven – közölte az intézmény szombaton.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.