Rossz hír nyelvvizsgára készülőknek: erre nem vonatkozik a könnyítés Nyelvtanulás
Eduline

Rossz hír nyelvvizsgára készülőknek: erre nem vonatkozik a könnyítés

Könnyebb lesz megszerezni a nyelvvizsgát novembertől az új értékelési rendszer miatt. A könnyítés azonban visszamenőleg nem érvényes.

Olvastam a cikketeket a nyelvvizsgák értékelési szabályainak változásáról. Tavasszal nyelvvizsgáztam, de akkor nem szereztem elég pontot, viszont elképzelhető, hogy az új szabályok alapján mégis meglenne a nyelvvizsgám. Kérhetek felülvizsgálatot?

Sajnos nem. Az ELTE Origó Nyelvi Centrum például külön felhívta vizsgázói figyelmét arra, hogy az új értékelési rend visszamenőleg nem hatályos, csak a 2016 novemberében induló vizsgaidőszaktól érvényes. Kizárólag a komplex vizsgákon használják majd, vagyis egy korábban letett részvizsga - szóbeli vagy írásbeli - eredményét nem lehet kompenzálni egy később tett részvizsga eredményével.

Az új értékelési rendszer lényege, hogy ha az írásbeli és szóbeli nyelvvizsgán is eléritek a készségenként szükséges 40%-ot, akkor a gyengébben sikerült fél vizsgát kompenzálhatjátok egy erősebb másik féllel, ha a szóbelin és írásbelin a teljesítményetek átlaga eléri a 60%-ot. Ez azt jelenti, hogy a gyengébb - de készségenként legalább 40 százalékosra teljesített - szóbelit ki lehet javítani egy erősebb írásbelivel, vagy fordítva, egy nem elég jól sikerült írásbelit lehet kompenzálni egy erősebb szóbelivel.

 

„Itt nincs gazdagság, de mi boldogok vagyunk” Közoktatás Székács Linda

„Itt nincs gazdagság, de mi boldogok vagyunk”

Dél-Amerikába Magyarországról körülbelül 12-15 óra utazással lehet eljutni. Van, aki egy ilyen útra sosem vállalkozik, míg mások már tizenévesen nekivágnak a világnak. Ágó jelenleg Paraguayban, Anna tíz évvel ezelőtt Brazíliában töltött egy teljes tanévet cserediákként. Az élményeikről az Eduline-nak meséltek.