Így kaphatjátok vissza a nyelvvizsga 30-40 ezer forintos díját: mutatjuk a lépéseket Nyelvtanulás
Bezzeg Hanna

Így kaphatjátok vissza a nyelvvizsga 30-40 ezer forintos díját: mutatjuk a lépéseket

Ha nemrég szereztetek nyelvvizsgát, visszaigényelhetitek a vizsga díját. Mutatjuk a részleteket és az igénylés lépéseit.

Kinek jár a visszatérítés?

Csak a sikeres vizsga ingyenes, tehát a nyelvvizsga díját mindenképpen be kell fizetnetek, csak utólag kaphatjátok vissza a pénzt - már ha sikerül a vizsga, vagyis megszerzitek a nyelvvizsga-bizonyítványt.

A nyelvvizsga díját csak akkor igényelhetitek vissza, ha a vizsga napján még nem töltöttétek be a 35. életéveteket. A visszaigénylésre a nyelvvizsga-bizonyítvány kiállításának napjától számítva egy éven belül van lehetőségetek. Ha a szóbelit és az írásbelit külön-külön teszitek le, és egyesítitek azokat, akkor a második részvizsga napját kell figyelembe venni.

Bármilyen nyelvből tett sikeres nyelvvizsga után jár a támogatás?

Nem, bár elég tág a nyelvek köre. Ide tartozik az angol, német, francia, olasz, orosz, spanyol, bolgár, görög, horvát, lengyel, örmény, roma/cigány (romani/lovári, illetve beás), román, ruszin, szerb, szlovák, szlovén, ukrán, latin, portugál, arab, héber, japán, kínai, holland, finn.

Csak az első nyelvvizsga ingyenes?

Ha már van nyelvvizsgátok, viszont azt 2018 előtt szereztétek, akkor az ezt követően letett sikeres vizsga díját visszakaphatjátok.

Mekkora a támogatás mértéke?

A nyelvvizsga díja, 2022-ben maximum 50 ezer forint.

Hogy működik az igénylés?

Első lépésként be kell szereznetek a vizsgadíj befizetésének igazolását. Ezt követően egy kérvényt kell kitöltenetek, amelyben meg kell adnotok a személyes adataitokat, a nyelvvizsgátok adatait (a vizsganap, nyelvvizsga-bizonyítvány kiállításának napja, a vizsga anyakönyvi száma és a bizonyítvány száma), illetve a számlaszámotokat és a bankotok nevét, ahova majd utalhatják az összeget.

A bizonyítvány, tanúsítvány, honosítási határozat másolatát nem kell csatolnotok, ugyanis a kérelem elbírálásához szükséges további adatokat majd az Oktatási Hivataltól fogják beszerezni.

A papíralapú formanyomtatvány itt, az elektronikus űrlap pedig itt érhető el.

Ezután már nincs más hátra, mint elküldeni a kérvényt. Postán a Magyar Államkincstár Nyugdíjfolyósító Igazgatóságához (postacím: Budapest, 1820) tudjátok elküldeni a kérelmeteket. Ha pedig az online ügyintézést választjátok, akkor szükségetek lesz Ügyfélkapura, telefonos azonosításra vagy eSzemélyi okmányra.