Nyelvvizsgára készültök a felvételi, a diploma vagy a külföldi továbbtanulás miatt? Nyelvoktató oldalakat és mintafeladatokat ajánlunk, amelyekkel otthonról, teljesen ingyen gyakorolhattok.
Ha az Euroexam angol vagy német nyelvvizsgáinak egyikére jelentkeztetek, itt találjátok a letölthető feladatlapokat, hanganyagokat és megoldókulcsokat.
Ha ECL-nyelvvizsgára készültök, itt találtok tesztmintákat, amelyeket online ki is tölthettek. Ha nem megy, megnézhetitek a megoldást, illetve az éltékelést is. A Corvinus nyelvvizsgájához itt találtok mintafeladatokat és megoldásokat.
A BME nyelvvizsgáihoz itt találtok segédanyagokat: letölthetitek a feladatsorokat, a hanganyagokat és a megoldásokat, illetve azoknak a témáknak a listáját is, amelyek a szóbeli vizsgán előfordulhatnak.
Ha az ELTE Origo nyelvvizsgájára készültök, akkor itt oldhattok meg pár gyakorló feladatsort.
Ha TOEFL-nyelvvizsgára készültök, itt találtok mintafeladatokat, korábbi teszteket pedig innen tölthettek le - a megoldásokat a dokumentumok végén találjátok.
Ha a British Council IELTS nyelvvizsgájára jelentkeztetek, gyakorlófeladatokat itt találtok, a Road to IELTS program tesztverziójával pedig online oldhattok meg különböző feladatokat és teljes teszteket, a megoldókulccsal ellenőrizhetitek is magatokat. Ha már befizettétek a vizsgadíjat, a központban kaptok egy hozzáférési kódot: ezzel regisztrálhattok is az oldalon, amely így nyomon követi a fejlődéseteket.
Fontos határidő: meddig kell nyelvvizsgázni ahhoz, hogy pluszpontot érjen a bizonyítvány?
Aki biztosra akar menni, az áprilisi nyelvvizsgára jelentkezik - ezt a tanácsot érdemes megfogadniuk az egyetemre-főiskolákra jelentkezőknek, ha biztosan meg szeretnék kapni a nyelvvizsga-bizonyítványukért járó 28 vagy 40 többletpontot. Értékes pontokról van szó: sokszor ezen múlik, bekerül-e egy jelentkező a kiválasztott szakra.