A legveszélyesebb országok listájáról mindenki menekülne Közoktatás
Eduline

A legveszélyesebb országok listájáról mindenki menekülne

Finnország, Norvégia és Írország mellett Magyarország is azon államok közé tartozik, ahol a legkevesebb erőszakos...

Finnország, Norvégia és Írország mellett Magyarország is azon államok közé tartozik, ahol a legkevesebb erőszakos esetet jelentették az iskolákból. Az iskolai zaklatás alapján az Egyesült Államok a középmezőnyben végzett, a legtöbb problémáról pedig a litván, a lett és a görög intézményekben számoltak be – derül ki a Health Behaviour in School-aged Children elnevezésű nemzetközi kutatásból.

A kutatók több mint negyven országban vizsgálódtak. Az adatok azt mutatják, hogy a nemek között jókora eltérések vannak. A fiúk az egész világon hajlamosabbak a bullyingre, a lányok viszont indirekt módon támadnak: például rosszindulatú pletykát terjesztenek.

A Latitude News beszámolója szerint a svédországi lányok kevesebb mint öt százalékát kell megbüntetni bullying miatt, ezzel szemben a litván lányok 36 százaléka zaklatja társait vagy tanárait. Japánban és Dél-Koreában nem fizikailag bántalmazzák társaikat a diákok, inkább kirekesztik őket a közösségből, ha nem szimpatikusak. Előfordul, hogy tragédiához vezet az iskolai zaklatás – a legutóbbi szomorú esetről itt olvashattok.

Viking tanulmányok vagy olasz gasztronómiai képzés – különleges diplomák Európából Felsőoktatás Rodler Lili

Viking tanulmányok vagy olasz gasztronómiai képzés – különleges diplomák Európából

Bennetek is felmerült a vágy, hogy hivatásos, sőt mi több diplomás viking szakértők legyetek? Esetleg mindenetek a videójátékozás, és szívesen fejlesztenétek a játékokat, mint diplomás videójáték-fejlesztő? Különleges egyetemi órákkal már sokkal találkoztunk, de azokhoz hasonló képzésekkel, amik a végén hivatalos papírt is adnak, már kevesebbel. Pedig több ilyen intézmény is van Európában.