Kiverte a biztosítékot a szülői szervezet ötlete: "a tanításhoz mindenki ért?" Közoktatás
Eduline

Kiverte a biztosítékot a szülői szervezet ötlete: "a tanításhoz mindenki ért?"

Nagyon sok olvasónknál kiverte a biztosítékot a Magyarországi Szülők Országos Egyesületének (MSZOE) legújabb javaslata: a szervezet szerint az általános iskolákban meg kellene szüntetni a buktatást, mert „mindaz, ami az oktatási intézményekben történik”, az „fizikai, szellemi, érzelmi és lélektani vétség a gyermekek ellen”.

Ahogy arról múlt héten beszámoltunk, a szülői szervezet - amely megkérdőjelezhető javaslatokkal állt elő az elmúlt hónapokban - közleményében azt írta, "a pedagógusok azt mondják, a félévi buktatás olyan pedagógiai eszköz, amely arra ösztönzi a lemaradó tanulókat, hogy a második félévben jobban tanuljanak!  A szülők pedig fogadjanak magántanárt gyermekeik mellé, mert az általános iskolában "nincs elég idő" sem pedagóguslétszám a nehezebben teljesítő tanulók felzárkóztatására”.

Az MSZOE közleményében ismét kemény hangon kritizálja a pedagógusokat. "Honnan veszik a bátorságot az általános iskolák, hogy félében megbuktatják a 8. évfolyamra járó iskolaválasztás előtt álló tanulókat? Milyen pedagógiai módszer alapján döntenek a nevelőtestületek, hogy "megbélyegzik" azokat nyolcadikos tanulókat, akiknek február 15-ig jelentkezni kell valamelyik középfokú iskolába?" - írják.

A szervezet álláspontja sok eduline-olvasónál kiverte a biztosítékot - a Facebookon érkezett kommentek közül válogattunk.Továbbra is várjuk a véleményeteket - írjátok meg nekünk itt vagy a Facebookon.

A szülőnek kényelmesebb a saját felelősségét áthárítani? Soha nem búcsúztam úgy a gyerekeimtől az iskola kapujában, hogy érezd magad jól, csinálj amit akarsz, legfeljebb feljelentjük a tanárokat. Mert hallottam ilyet és hasonlót elég sokat.

Inkább ismételjen évet a gyerek. Lehet, hogy még nem készült fel sem lelkileg, sem érzelmileg, sem tudásilag a továbblépésre. Nem árt neki, sőt igazából még hasznára is válhat.

Azért vannak olyan iskolák, ahol nincs buktatás,
és mégis sikeresek a gyerekek.

Amelyik tanár buktat, az önmagát is minősíti, csak annak nincs következménye, a fizetését akkor is megkapja.

Talán normálisan kéne a gyerekkel foglalkozni otthon,
és nem az iskolára bízni mindent.

A bukott gyerekek is
zseniálisak valamiben.

A tanítás olyan, mint a foci, mindenki ért hozzá!?
Csak úgy terem a butaság......