A Leőwey Klára Gimnázium tanárainak nyilatkozatát eddig hatvanan írták alá.
Nyilatkozatban állnak ki a pécsi Leőwey Klára Gimnázium tanárai az intézményben dolgozó, de nem tanári végzettségű dolgozók mellett, akik kimaradtak a béremelésből - írja a PécsMa.
Ahogy arról korábban már beszámoltunk, a kormány bejelentése szerint a pedagógusok bére januártól nem lehet alacsonyabb, mint
- gyakornokok esetén bruttó 528 800 forint (32,2 százalékos emelés)
- pedagógus I. kategóriaában bruttó 538 ezer forint (31,2 százalékos emelés)
- pedagógus II. kategóriában bruttó 555 ezer forint (29,1 százalékos emelés)
- mesterpedagógus kategóriában bruttó 630 ezer forint (21,2 százalékos emelés)
- a kutatótanárok esetében pedig bruttó 750 ezer forint (19 százalékos emelés).
A béremelésből azonban a nevelést-oktatást közvetlenül segítőket, tehát például a könyvtárosokat, informatikusokat és iskolatitkárokat kihagyták, és a szakszervezeteknek többszöri sztrájktárgyalás és egyeztetés után sem sikerült megegyezniük a kormánnyal.
A pécsi gimnázium 60 tanára nyilatkozatban állt ki a nevelést-oktatást segítő dolgozók mellett, ebben azt írjákm hogy az ezekben a munkakörökben dolgozók munkája "nélkülözhetetlen az oktatási intézmények működéséhez és a fiatalok, hazánk jövőjének biztosításához."
"Mi, a Pécsi Leőwey Klára Gimnázium alulírott munkatársai, szolidaritásunkat fejezzük ki azokkal az oktatási intézményekben dolgozó, nem pedagógus szakképesítésű kollégáinkkal, akik az oktatási szférában ebben az évben megvalósuló bérfejlesztésből eddig teljesen kimaradtak.
Az érintett dajka, könyvtáros, pedagógiai asszisztens, gyógypedagógiai asszisztens, gyermek- és ifjúságvédelmi támogató, gyógytornász, intézményi titkár, ápoló, rendszergazda, laboráns, gondozónő, portás, takarítónő, ügyviteli dolgozó, műszaki kisegítő, műszaki vezető, gazdasági ügyintéző, udvarfelelős munkatársak nem kapnak megfelelő anyagi megbecsülést.
Szeretnénk felhívni a közvélemény és a döntéshozók figyelmét, hogy az említett munkakörökben tevékenykedő dolgozók munkája nélkülözhetetlen az oktatási intézmények működéséhez és a fiatalok, hazánk jövőjének biztosításához. Méltatlannak érezzük, hogy a döntéshozók figyelme nem terjedt ki erre a rendkívül fontos területre" - idézi a nyílt levelüket a PécsMa.
A pedagógusok a gimnázium előtt található korlátra egy molinót is kifeszítettek, rajta a "Kulcskérdés" szóval.