Vizsgálat indult a beomlott székelyudvarhelyi diákotthon ügyében Közoktatás
Gál Luca

Vizsgálat indult a beomlott székelyudvarhelyi diákotthon ügyében

A diákok már napokkal a tragédia előtt jelezték, hogy repedezik az épület, mégsem történt intézkedés az ügyben.

Büntetőjogi vizsgálat indult a leomlott székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium épületének ügyében, ami egy diák halálát és több társa sérülését okozta – írta meg a Népszava.

Ahogy arról mi is beszámoltunk, hétfőn beomlott a gimnázium diákotthonának felújításra váró épülete. A romok közül három 15-17 év közötti diáklányt mentettek ki. A negyedik áldozatot, egy 17 éves fiút órákig keresték a mentőegységek, aki a kimentés után végül életét vesztette.

A Hargita megyei rendőr-főkapitányság gondatlanságból elkövetett emberölés, illetve testi sértés gyanújával hivatalból indított eljárást. A falomlás helyszínére megérkeztek az építésügyi felügyelet szakértői is, hogy kiderítsék, milyen okok vezettek a tragédia bekövetkezéséhez.

Médiabeszámolók szerint ugyanis a több mint százéves épület általános felújításra várt. A leomlott fal mellett a szennyvíz és esővíz elvezetését végző munkálatok miatt mély árkot ástak. Az épületet azonban nem ürítették ki a munkálatok idejére, pedig a diákotthon lakói már napokkal a baleset előtt jelezték, hogy repedezik a fal.

Az ügyben megszólaló politikusok, köztük Klaus Iohannis államfő és Marcel Ciolacu miniszterelnök, a tragédia körülményeinek mielőbbi kivizsgálását, és a vétkesek felelősségre vonását követelte.

Petres Sándor, Hargita megye prefektusa elmondása szerint a többi diáknak az illetékesek szálláslehetőséget ajánlottak fel a Református Gimnázium kollégiumában, de őket a szüleik hazavitték.

 

 

 

Megjöttek a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint - kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on Közoktatás Székács Linda

Megjöttek a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint - kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.