Tényleg jöhet az új teljesítményértékelési rendszer az oktatásban, erről is szó volt a sztrájktárgyaláson Közoktatás
Eduline

Tényleg jöhet az új teljesítményértékelési rendszer az oktatásban, erről is szó volt a sztrájktárgyaláson

A sztrájkkövetelésekre nem kaptak érdemi választ a kormánytól, Maruzsa Zoltán államtitkár a tervezett új teljesítményértékelési rendszert ismertette – ezt mondta a sztrájktárgyalások legutóbbi fordulójáról Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) választmányi tagja.

Korábban már írtunk arra, hogy  január 26-ra kapott időpontot a Pedagógusok Szakszervezete és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete az újabb sztrájktárgyalásra. Nagy Erzsébet az egyeztetés után azt mondta, olyan szempontból semmi eredménye nem volt a sztrájkbizottsági ülésnek, hogy a követeléseik egyetlen pontjára – sem a régiekre, sem az újakra – nem reagált érdemben a kormány.

Ismertették viszont velük az új teljesítményértékelési rendszert, amelyet – tette hozzá – a szakszervezetek nem tudnak összeegyeztetni a sztrájkkövetelésekkel, ráadásul kérdés az is, milyen bérrendszerhez kapcsolódik majd.

A PDSZ választmányi tagja azt is mondta, a kormány olyan variációban is gondolkodik, hogy a közoktatásban dolgozók új jogállási törvény alá kerülnének – a közalkalmazotti státusz elvesztését azonban mindkét szakszervezet aggályosnak tartja.




Örkény tarolt a magyarérettségin - kövessétek az eseményeket kedden is matekból az Eduline-on Érettségi-felvételi Székács Linda

Örkény tarolt a magyarérettségin - kövessétek az eseményeket kedden is matekból az Eduline-on

Idén több mint 142 ezren vizsgáznak valamilyen tantárgyból. Az első kötelező tantárgyból, vagyis magyarból hétfőn középszinten 77 972 fő, emelt szinten pedig 2278 tanuló ad számot tudásáról. Folyamatosan frissülő tudósításunkban minden fontos infót megtaláltok. A magyarérettségi nap szakmai támogatását köszönjük a Budapesti Metropolitan Egyetemnek.