A legszegényebb országok iskoláinak felében nincs ivóvíz, és csak minden harmadikban van áram Közoktatás
Eduline/MTI

A legszegényebb országok iskoláinak felében nincs ivóvíz, és csak minden harmadikban van áram

Világszerte majdnem 222 millió gyerek nem kap megfelelő oktatást - közölte kedden Genfben az ENSZ válságövezeti oktatásügyekkel foglalkozó alapja.

A szervezet friss felmérése szerint 78 millióra tehető azoknak a 3 és 18 év közöttiek a száma, akik nem vesznek részt a közoktatásban, további 20 millióan pedig éhesen és pszichológiai támogatás nélkül végzik el az iskolát. Körülbelül 120 millió gyerek jár ugyan iskolába, de képtelen elsajátítani az alapvető olvasási és számtani képességeket.

A legszegényebb országok iskoláinak több mint felében nincs ivóvíz, és a tanulók 40 százaléka tud csak naponta kezet mosni. Az oktatási intézményeknek pedig csak harmadában van megbízható áramellátás.

A Nem várhat az oktatás nevű ENSZ-alap manapság leginkább Afganisztánban, a Kongói Demokratikus Köztársaságban, Dél-Szudánban és Jemenben a legaktívabb, de az ukrajnai iskolásokat és menekülteket is segíti. A felmérés végeztével "222 millió álom" címmel kampányt indítottak a közösségi médiában adománygyűjtés céljából,  a kormányzati szervezeteken és alapítványokon kívül magánszemélyek adományaira is számítanak.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.