10 százalékosnál komolyabb béremelést nem adna 2021-ben a kormány a tanároknak Közoktatás
Eduline

10 százalékosnál komolyabb béremelést nem adna 2021-ben a kormány a tanároknak

Ismét tárgyalt az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) a legnagyobb tanári szakszervetekkel, de nem jutottak dűlőre.

Legközelebb december 15-én ülnek tárgyalóasztalhoz a felek - jelentette be a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) a mai megbeszélés utáni sajtótájékoztatón.

A tárgyaláson a tanárok kötelező oltása is előkerült, a szakszervezetek azt kérik, hogy a kormány függessze fel az erről szóló rendelet végrehajtását, és az oltatlanoknak rendeljenek el kötelező, ingyenes teszteléseket. Azok pedig, akik oltatlanok, de van védettségi igazolványuk, és megfelelő ellenanyagszintet tudnak produkálni, essenek egy kategóriába azokkal, akik megkapták az oltást - kérik. A szakszervezet hétfőig, azaz december 6-áig vár választ a követeléseire a minisztériumtól.

A sztrájkkal kapcsolatos még elégséges szolgáltatás kapcsán nem jutottak közelebb a tárgyaló felek egymáshoz – a szakszervezetek munkabeszüntetést, a minisztérium 75 százalékos ellátottságot ért sztrájk alatt.

Ami a tanári fizetéseket illeti, Szabó Zsuzsa, a PSZ elnöke elmondta, a minisztérium a korábbi ajánlatait annyival változtatta, hogy a 10 százalékos ágazati pótlékemelés és az évenkénti egyszeri 200 ezer forintos cafetéria juttatást most megfejelte egy 30 ezer forintos szakkönyv-utalvánnyal. A szakszervezetek ezt nevetségesnek találják, hiszen a tanárok megélhetéséről van szó – tette hozzá.

Ami pedig a kötelező óraszámokat illeti, a kormány 22-24 órás korlátot állítana fel, azonban a szakmai szervezetek a kötőjel nélkül képzelik el a tanárok óraszámának maximalizálását: az osztályfőnököknek 22, a többi tanárnak pedig 24 órában maximalizálnák az óraszámát.  

Nem szeretnél lemaradni a legfontosabb információkról? Iratkozz fel hírlevelünkre

Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre itt vagy kattints az oldal tetején a feliratkozás gombra.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.