Vannak olyan gyerekek, akik a bizonyítványuk kiosztása után nem mernek hazamenni. A rendőrség ezért felhívja a szülők figyelmét, ebben az időszakban kiemelten fontos, hogy gyerekük mellett legyenek, és sokat beszélgessenek.
Időről időre akadnak olyan fiatalok, akik az értékelések és bizonyítványok átvétele után nem mernek hazamenni, mert tartanak a szülők esetleges negatív visszajelzésétől, a dorgálástól. Éppen ezért a rendőrség felhívásában figyelmezteti többek között a szülőket, hogy az elkövetkező napokban fokozottan figyeljenek a tanulmányi eredmények miatt esetlegesen szorongó diákokra - írta meg a police.hu-n megjelent felhívás alapján a hvg.hu.
Ugyanis előfordul, hogy egyes gyerekek szökéssel reagálnak a helyzetre. Ez kétségbeesett kísérlet a gyerek részéről, hogy gondjaira megoldást találjon, felhívja magára környezete figyelmét, vagy elodázza a várható kellemetlen találkozást a szüleivel - fogalmaznak. Mégis mit tehet tehet a szülő?
A válasz az – amit bármely pszichológus mondana –, hogy beszélgessen a gyerekével minél többet, ismerje fel, hogy milyen gondolatok foglalkoztatják. Azt írják, olyan bizalmi szülő-gyermek viszonyt kell kialakítani, amelyben a fiatal számíthat a családjára, bátran el meri mondani a problémáit, amelyre ezután együtt lehet megoldást keresni. Kiemelik, a szülők és a pedagógusok cseréljenek tapasztalatot, észrevételeket a gyerek viselkedésével kapcsolatban, különös tekintettel a lehetséges problémák korai jeleire.
Szerintük érdemes a félévi értesítő előtt otthon, nyugodt körülmények között a gyermekkel együtt áttekinteni az e-naplót, megelőzve ezzel a szorongáshoz vezető meglepetéseket. A körülmények ismeretében érdemes megfontolni, hogy – akár egy közös program előzményeként – ezeken a napokon akkor is menjen el gyereke elé az iskolába, ha egyébként már egyedül szokott hazajárni - teszik hozzá.
Szükség esetén javasolják a pszichológus vagy más szakember felkeresését, eltűnés esetén pedig kérik, azonnal értesítsék a rendőrséget.
Friss felmérés: az általános iskolás gyerekek közel harmada fáradtnak érzi magát
Hogyan érzik magukat, mit esznek és mennyit mozognak az ötödikes, hetedikes, kilencedikes és tizenegyedikes diákok? Itt vannak a friss stitisztikák.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |