Nyolc hasznos alkalmazás iPhone-ra és iPadre - egyetemistáknak Közoktatás
Eduline

Nyolc hasznos alkalmazás iPhone-ra és iPadre - egyetemistáknak

350 ezer letölthető alkalmazás van most az AppStore-ban, és bár ezek között rengeteg a játék vagy a gyakran homályos céllal megszülető alkalmazás, szép számmal vannak olyanok is, amelyek egy átlagos hallgató életét segíthetik. Szigorúan szubjektív válogatás következik - 1. rész.

Stanza - ingyen lehet használni

iStudiez Pro

Ha tanulásról van szó, szükségünk lehet egy jól használható naptárra, amelyben vezethetjük órarendünket, a tanárok beosztását, a vizsgaidőpontokat és minden egyéb fontos tudnivalót. Az iStudiez Pro erre a célra talán a legjobb választás. Gyakorlatilag mindent tud, ami az iskolai időmenedzseléssel kapcsolatban szóba jöhet.

iStudiez Pro - 3 dollár - 5/5

iBook és Stanza (iPad és iPhone)

Az Apple ingyen letölthető iBook alkalmazása és a szintén ingyen beszerezhető Stanza egyaránt jó választás, ha e-bookokat szeretnénk olvasni a mobilon (vagy iPad-en). Utóbbival ráadásul félelmetes méretű ingyenes gyűjteményekhez is hozzájutunk, így temérdek - elsősorban persze angol nyelvű, de akadnak magyar művek is - könyvet tölthetünk le, szinte minden témakörben.

iBook - ingyenes - 5/5
Stanza - ingyenes - 5/5

iTranslate és Hungarian English Dictionary (iPad és iPhone)

Az iTranslate az egyik legjobb fordítóprogram: használhatjuk iPhone-on és iPaden is, viszont ennek előfeltétele, hogy internetkapcsolatra van szükségünk, mivel a program valójában a Google Translate szolgáltatás segítségével fordít. Ennek persze előnye is van, közel 50 nyelv közül választhatunk, de azért tökéletes szövegfordítást ne várjunk mondjuk a magyar esetében. Cserébe viszont több nyelven is képes felolvasni a szövegeket (bár a hangmodulok nem ingyenesek).

Aki beérné egy angol-magyar szótárral is, azt viszont offline, vagyis internetkapcsolat nélkül is szeretné használni, annak érdemesebb inkább a Hungarian English Dictionary nevű alkalmazást választania. Ez szintén használható iPhone-on és iPaden, és ugyancsak van lehetőségünk az angol szavak kiejtésének meghallgatására (a női vagy férfi hangmodul viszont itt is külön pénzbe - 2 dollárba - kerül, az alkalmazás árán felül).

iTranslate - ingyenes - 3/5
Hungarian English Dictionary - 3 dollár - 5/5

Magyar helyesírási szótár

Ha már szóba került a magyar nyelv, essen szó a Magyar helyesírási szótár alkalmazásról is, amely amellett, hogy könnyen használható felülettel segíti a kérdéses szavak helyes írásmódjának megtalálását, még a tudásunkat felmérő kvízjátékot is tartalmaz.

Magyar helyesírási szótár - 1 dollár - 5/5

Google Translate

Az iPhone-t használók egyébként akár magától a Google-től is kapnak fordító alkalmazást. Ez gyakorlatilag a Google online szolgáltatására épül, ugyanúgy több mint 50 nyelv között végezhetünk fordításokat. Érdekessége, hogy nem csak beírt, hanem a mikrofonba mondott szöveget is felismer és lefordít, illetve több nyelven fel is olvassa a szövegeket. Használatához természetesen internetkapcsolat szükséges!

Google Translate - ingyenes - 5/5

iScience (iPad és iPhone)

Az iScience hatalmas képletgyűjteményt tartalmaz matematikával, geometriával, fizikával és kémiával kapcsolatban, sajnos csak angolul. Akit azonban ez nem riaszt el - a legtöbb jól használható alkalmazás amúgy is angol nyelvű -, annak érdemes vele megismerkedni.

iScience - 2 dollár - 3/5

Nákovics László

Az oktatás témaköréből további érdekességet tudhatsz meg az eduline szakmai támogatásával készült Oktatás Plusz 2011 című kiadványból, amelyet megrendelhetsz a www.hvgplusz.hu weboldalon

Matekérettségi 2025: ezeket fogalmakat, összefüggéseket és tételeket kérhetik középszinten Érettségi-felvételi Kurucz Tünde

Matekérettségi 2025: ezeket fogalmakat, összefüggéseket és tételeket kérhetik középszinten

Hatványozás azonosságai, függvények jellemzése és grafikus manipulációk – csak néhány olyan összefüggés, fogalom és feladat, amit minden diáknak tudnia kell, aki idén májusban matekból érettségizik. Összegyűjtöttük, mi mindent kell(ene) átvenni szűk egy hét alatt azoknak, akik középszinten vizsgáznak matekból.