Nyolc milliomos, aki még érettségit sem szerzett Közoktatás
Eduline

Nyolc milliomos, aki még érettségit sem szerzett

Dollármilliók sorsáról döntenek, egymás után kötik meg a jobbnál jobb üzleteket - pedig soha nem szereztek diplomát, sőt még érettségit sem. A Forbes magazin listáján szereplő milliomos rapper, a tehetségkutatók világhírű zsűritagja és a Szilícium-völgy egyik legendás befektetője jóval az érettségi előtt kibukott az iskolából.

Jim Clark

Jim Clark a Szilícium-völgy legendájává vált, ő alapította ugyanis a Silicon Graphics, a Netscape, a Healtheon és a Shutterfly céget – pedig korán kibukott a középiskolából. Később esti iskolában próbálta meg bepótolni a lemaradást, később a New Orleans-i egyetemre felvételizett, 1974-ben pedig doktori címet szerzett. Clark vagyona megközelíti a 900 millió dollárt. Milliomosok diploma nélkül - feltalálók, akik soha nem végezték el az egyetemet. Összefoglalónkat itt olvashatod el.

Jay-Z (Shawn Carter)

A középiskolából kibukott Jay-Z egy brooklyni lakótelepen nőtt fel, 1995-ben vitte első szólólemezét a Def Jam Recordshoz, amelyet végül ő maga vezetett 2004 és 2007 között. 2008-ban tíz évre szóló, 150 millió dolláros szerződést kötött a Live Nation koncertszervezéssel foglalkozó céggel.

Jay-Z a színpadon: az egykori brooklyni fiú hamar otthagyta az iskolát

Carl Lindner

Lindner tanulás helyett inkább tejet szállított a családi tejüzembe – aligha meglepő, hogy korán kibukott a középiskolából. Ez azonban nem vette el a kedvét a vállalkozástól, 1940-ben egy 1 200 dolláros kölcsön segítségével fagylaltozót nyitott nővérével és két bátyjával. 1959-ben befektette megtakarított pénzét, majd – megalapítva az American Financial Group nevű pénzügyi csoportot – biztosításokkal kezdett foglalkozni.1984-ben felvásárolta, és egészen 2001-ig vezette a Chiquita Brands International céget, amely korábban a United Foods nevet viselte. A családi tejüzemi vállalkozás – mai nevén United Dairy Farmers – jelenleg 200 fagylaltbolttal rendelkezik, Lindner jelenlegi nettó vagyona pedig több mint 1,7 milliárd dollár.

George Foreman

George Foreman egykori mentora, Lyndon Johnson biztatására kezdett el boxolni tizenöt éves korában, 1968-ban pedig már a kezében tarthatta az olimpián szerzett aranyérmét. 1999-ben sikereinek jutalmául busás pénzösszeghez jutott, amikor a Salton grillgyártó cég névhasználati jogot vásárolt meg tőle 138 millió dollárért. Foreman sok területen kezdett vállalkozásba, próbálkozott tisztítószerekkel, testápolási termékekkel, cukorbetegek számára megalkotott speciális cipőkkel, illetve egy étteremhálózattal is.

George Foreman a középiskola helyett a sportot választotta

Gisele Bündchen

Bündchen 14 éves volt, amikor egy brazíliai bevásárlóközpontban egy modellügynökség stábja felfedezte. 1996-ban kezdte karrierjét a New Yorkban megrendezett divathéten, tavaly pedig már 25 millió dollárt keresett. 2010-ben olyan nagy cégekkel szerződött, mint a Versace vagy a Dior, sőt saját nevével ellátott szandálkollekciója is van.

Richard Branson

Branson 16 évesen hagyta abba az iskolát, majd egy művészeti és kulturális magazint alapított. 1970-ben, húszévesen alapította meg lemezekkel kereskedő csomagküldő szolgálatát, amely a Virgin nevet kapta. Később saját üzletet és stúdiót is nyitott, amely lassan egy hálózattá nőtte ki magát. Így jött létre a Virgin Records hálózat, illetve a Virgin Music lemezkiadó. A Virgin ma már kétszáz – harminc országban jelen lévő – céget, légitársaságot, fesztivált, mobiltelefon-céget tudhat magáénak. Branson 2,5 milliárd dolláros vagyona mellett két saját szigettel is büszkélkedhet.

David H. Murdock

Kilencedik évfolyamos diák volt, amikor félbeszakította középiskolai tanulmányait, 1943-ban pedig már be is sorozták katonának. Murdock 1985-ben a Dole Food zöldség- és gyümölcskereskedelmi céget, illetve a Hawaii szigetén létrejött Castle & Cooke ingatlanfejlesztő céget vette irányítása alá. Később, 2009 októberében megvásárolta az adósságterhelt Dole céget, amely jelenleg 1 milliárd dollárt ér.

David Murdock: 86 évesen vált "tiszteletbeli érettségizett diákká"

Simon Cowell

A kritikus zsűritag tavaly 76 millió dollárt keresett - az American Idol, Britain’s Got Talent és a The X Factor tehetségkutató tévéműsorok mellett a saját tulajdonában lévő SyCo records stúdió is jól jövedelmezett.  Az 50 éves, művészeti vállalkozásokban igencsak sikeres Cowell 16 évesen bukott ki az iskolából. Ezt követően az EMI stúdióban dolgozott egészen 23 éves koráig, amikor saját lemezkiadót alapított Fanfare névvel.

eduline

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.