Facebookon támad a diákok legveszélyesebb "betegsége" Közoktatás
Eduline

Facebookon támad a diákok legveszélyesebb "betegsége"

A közösségi oldalak mindennapos használata miatt romlik a brit diákok iskolai teljesítménye - állítják a szigetország tanárai. A pedagógusok szerint óriási sebességgel terjed a tanulók között a "Facebook-kór".

Rövidebb ideig képesek koncentrálni a tananyagra, gyakran elkalandoznak a gondolataik, és csak nagy nehézségek árán képesek végigülni egy negyvenöt perces tanórát – a Jacobson Consulting Application által készített kutatásban megkérdezett tanárok szerint ezek a leggyakoribb „tünetei” az éjszakai facebookozásnak és twitterezésnek.

A pedagógusok azt állítják, a házidolgozatok minőségén is meglátszik, hogy a diákok minden szabad percüket a számítógép előtt töltik, nagy valószínűséggel sokszor a tanulásra szánt időt is a közösségi oldalak böngészésére fordítják.

Rontja a diákok továbbtanulási esélyeit a Facebook?


Tízből hét tanár úgy gondolja, tanítványai lassan Facebook-függővé válnak, minden második oktató pedig biztos abban, hogy a közösségi oldalak használata rontja a továbbtanulási esélyeiket. Kétharmaduk szerint egyenesen minősíthetetlen a házi feladatok minősége, ráadásul az elmúlt években úgy tapasztalták, hogy a gyerekek szóbeli kommunikációs készsége egyre gyorsabban romlik.

eduline
„Gyeses anyuka gyereke nem szokott augusztusban oviba jönni” Közoktatás Kurucz Tünde

„Gyeses anyuka gyereke nem szokott augusztusban oviba jönni”

Menjen nyáron oviba vagy maradjon otthon? Nehéz helyzetbe kerülnek június előtt a 3-6 évesek szülei, hiszen sok óvoda a szabadságolások miatt csak kevesebb gyereket tud fogadni, azonban a családoknak a munka vagy a családi helyzet miatt szükségük lenne a felügyeletre.