Nem járhat iskolába egy 10 éves kislány, aki a kedvence koncertjére befestette a haját
A hajviselete jelenleg nem felel meg az iskola szabályainak.
A hajviselete jelenleg nem felel meg az iskola szabályainak.
Az okoseszközök helyett nyomógombos Nokiákat osztanak szét a gyerekek között a brit magániskolában, ahol George Orwell, Boris Johnson és David Cameron is tanult.
A szervezet érzékenyítő könyvvel tartott felvilágosítást a tízéves diákoknak.
A zsúfolt egyetemi terek miatt kiemelten fontos, hogy a hallgatók védettek legyenek a súlyos betegségekkel szemben.
Az University College London 11 ezer diákkal készült friss felmérése szerint a legtöbben azért élnének otthon az egyetem alatt is, mert nincs pénzük távolabbi városokba költözni.
Ugyanis a brit rendszerben keresetfüggő, mikor kell elkezdeni visszafizetni és ők nem kerestek még a határérték felett. Ebben az esetben lehet kérni visszatérítést, de nem egyszerű a helyzet.
Nyolcszáz darab, több mint 300 ezer éves őskori kőeszközre bukkantak egy Kent megyei ásatáson Nagy-Britanniában, a leletek között az országban eddig felfedezett legnagyobb ősi eszközök kerülhettek felszínre.
Az is jellemző, hogy hozzájárulnak a nemkívánt terhességek és az abortusz stigmatizálásához, illetve kifejezetten az önmegtartóztatást hirdetik kívánatos megoldásként.
II. Erzsébet és Fülöp herceg első fiuk nyolcadik születésnapja előtt nem sokkal korábban soha nem látott döntést hoztak: Károlyt iskolába adták ahelyett, hogy magántanuló lett volna. Ezzel ő lett az első trónörökös, majd király, aki iskolába is járt. A példa pedig ragadós: fiai is követték ezen az úton.
A brit diákok fele 16 éves kora után már nem tanul matematikát, Rishi Sunak ezen régóta szeretne változtatni.
Anwita Patil zongorázni és táncolni tanul, az intelligenciája pedig már most magasabb, mint Albert Einsteinné.
A szünetek alatt olyan hosszú sor áll a mosdók előtt, hogy a diákok gyakran sorra sem kerülnek, ha viszont a tanórák alatt szeretnének mosdóba menni, a lányoknak bizonyítékot kell mutatniuk a halaszthatatlan indokról.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.