Időnként fogalmatok sincs, mit kerestek az egyetemen/főiskolán, sőt abban sem vagytok biztosak, jól választottatok-e szakot. Időnként hiányoznak a szülők, sőt még az otthoni, csendes esték is. Hogy erről nem számoltok be a csoporttársaknak?
![](https://api.hvg.hu/Img/54bc8a0e-b0dc-4420-8864-2b54f4f60ed5/b0e15946-9102-4830-b8d1-58d03e6fb704.jpg)
Hiába álmodoztok évek óta arról, hogy a sikeres egyetemi felvételi után kollégiumba/albérletbe költöztök, kikerülve ezzel a szülők látóköréből, hamar ráébredtek arra, hogy nélkülük nem is olyan egyszerű az élet. Legalábbis az első hetekben mindenkinek vannak nehéz pillanatai. Igen, az elszakadás nehéz - akkor is, ha tagadjátok.
Két-három vizsgaidőszak után otthon érzitek magatokat a könyvtárban. Igen, minden sarok, minden szék és könyvespolc ismerős - pont úgy, mint otthon. Nem csoda: decemberben és januárban ott töltitek a nap nagy részét.
Időnként fogalmatok sincs, mit kerestek az egyetemen/főiskolán. Vagy ami még rosszabb: minden vizsgaidőszakban vannak olyan pillanatok, amikor szívesen feladnátok az egészet.
Sőt, időnként elgondolkodtok azon,
vajon jól választottatok-e szakot.
Nem szívesen vallanátok be, de időnként a koffeinmérgezés határára kerültök. Bár pontosan tudjátok, hogy három kávénál többet nem lenne szabad innotok (vizsgaidőszakban sem), hajnal kettőkor, az anatómia-/makro-/grammatikakönyv fölött jó ötletnek tűnik. Pedig nem az - a koffeinmérgezés hányingerrel, szédüléssel járhat.
A pörgős csoporttársaknak nem mondjátok, pedig igaz: a szorgalmi időszak negyedik-ötödik hete után belefáradtok a keddi, szerdai és csütörtöki bulikba - pláne, ha azok a lakhelyeteken, a koliban zajlanak.
Ez a vizsgázók rémálma: tíz dolog, ami minden vizsgaidőszakban megtörténik.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |