Újabb nagy nevek a CEU mellett Felsőoktatás
eduline/mti

Újabb nagy nevek a CEU mellett

Kofi Annan, az ENSZ egykori főtitkára és egy uniós biztos is kiállt ma a CEU mellett.

Az egykori ENSZ-főtitkár a CEU rektorának és elnökének, Michael Ignatieffnek címzett levelében aggodalmát fejezte ki a felsőoktatási törvény módosítása miatt.

A nap folyamán már Vera Jourova, az Európai Unió jogérvényesülésért, fogyasztópolitikáért és a nemek közötti esélyegyenlőségért felelős biztosa is aggodalmát fekezte ki a törvénymódosítás miatt.

Az uniós biztos azt mondta, az új magyar felsőoktatási törvény nyilvánvalóan az amerikai milliárdos, Soros György alapította Közép-európai Egyetemen (CEU) ellen irányul.

Áder János köztársasági elnöknek ma éjfélig van ideje dönteni arról, hogy aláírja a módosítást, vagy az Alkotmánybíróság elé utalja, esetleg visszadobja a Parlamentnek.

Rendszerszintű beavatkozásra készülnek a magyar közoktatásban? Interjú Miklós Györggyel Közoktatás Kurucz Tünde

Rendszerszintű beavatkozásra készülnek a magyar közoktatásban? Interjú Miklós Györggyel

Szűk két héttel azután, hogy a kormány a KRÉTA-ban arról kezdte kérdezni a szülőket, hogy figyelembe vennék-e, ha készülne egy központi rangsor a gimnáziumokról és az általános iskolákról és beszámítana a kompetenciamérés eredménye a gimnáziumi felvételibe, a Fideszhez rengeteg szálon kötődő MCC már össze is állította a 100 legjobb gimnázium listáját. Hogy szülői szemszögből miért lehet aggasztó, hogy ha a kompetenciamérésnek tétje is van és milyen következménnyel járhat az iskolák rangsorolása, arról Miklós Györggyel, a Szülői Hang közösség egyik alapítójával beszélgettünk.