Itt a feketelista: a legveszélyesebb egyetemek listájáról mindenki menekülne Felsőoktatás
Eduline

Itt a feketelista: a legveszélyesebb egyetemek listájáról mindenki menekülne

A Newsweek szerint az oktatók elvárásaitól, a tandíj és a különböző juttatások összegétől, sőt a biztonságérzettől is...

A Newsweek szerint az oktatók elvárásaitól, a tandíj és a különböző juttatások összegétől, sőt a biztonságérzettől is függ, hogyan érzitek magatokat az egyetemen. A lap összeállította a "legstresszesebb" és a legveszélyesebb intézmények listáját - az első helyen végzett egyetemeken hatalmas a túljelentkezést, magasak az elvárosok, kevesen kapnak szociális támogatást és sok bűncselekmény történik a campuson.

1. Washington University (St Louis)

A hallgatók körülbelül fele kap valamilyen juttatást az egyetemtől (ez az első öt helyezettnél jellemző arány). A legveszélyesebb egyetemek listáján a hatodik helyen áll, és csupán a jelentkezők 17 százalékát veszik fel az intézménybe. Az éves tandíj meghaladja a 13 millió forintot.

2. University of Pennsylvania

Bár ezen az egyetemen még nagyobb a túljelentkezés (csupán a felvételizők 12 százaléka kerül be), valamivel kevesebb bűncselekmény történik, mint a Washington Universityn, és az éves tandíj is alacsonyabb (12,7 millió forint).

3. Columbia University (New York)

Bár itt magasabb a tandíj, magasabbak a szociális juttatások is: átlagosan 7 millió forint támogatást kapnak a rászoruló diákok egy tanévben.

4. Harvard

Az éves tandíj 56 ezer dollár, azaz 12,4 millió forint, ez 700 ezer forinttal kevesebb, mint a Columbián. Több a juttatás is, vagyis valamivel jobban jönnek ki anyagilag a diákok. A túljelentkezés viszont elképesztően magas: csupán a felvételizők 6 százalékát veszik fel.

5. Northwestern University

A 23. legveszélyesebb egyetem az Egyesült Államokban, és a jelentkezők 23 százaléka jut be az intézménybe. A tandíj viszont magasabb, mint a Harvardon (13 millió forint). A „legbulisabb” egyetemek listáját itt nézheted meg.

Nem vettek fel az egyetemre? Mutatjuk, milyen lehetőségeitek vannak Érettségi-felvételi Gál Luca

Nem vettek fel az egyetemre? Mutatjuk, milyen lehetőségeitek vannak

Megérkeztek a 2025-ös felvételi ponthatárok, ám nem mindenki örülhetett a szerdai SMS-nek. Több tízezer jelentkező maradt le a vágyott szakokról, sőt sokan egyáltalán nem kerültek be semmilyen képzésre. Ha te is azok közé tartozol, akik nem nyertek felvételt, ne keseredj el: több alternatíva is a rendelkezésedre áll. Cikkünkben összegyűjtöttük, milyen lehetőségek közül választhatsz, ha első körben nem sikerült bejutni az egyetemre vagy főiskolára.