Délután 5 órától újabb demonstráció lesz a CEU Nádor utcai épületénél, a résztvevők élőlánccal tiltakoznak majd a "CEU bezárása és az oktatási szabadság durva korlátozása ellen". Persze csak akkor, ha az intézményt ellehetetlenítő törvényjavaslatot megszavazza a Parlament.
A CEU melletti vasárnapi tüntetés a Kossuth téren. Újabb demonstráció lesz, ha a Parlament megszavazza a törvénymódosítást
Hozzáteszik: "amennyiben a törvényjavaslatot megszavazza a Parlament, délután 5-kor élőlánccal tiltakozunk a CEU bezárása és az oktatási szabadság durva korlátozása ellen. A demonstrációval Áder Jánosnak is üzenünk, és arra szólítjuk fel, hogy ne írja alá a törvényt, hanem küldje el azt minél hamarabb megfontolásra az Alkotmánybíróságnak".
A Facebookon eddig néhány százan jelezték, hogy ott lesznek a demonstráción, ám a vasárnapi tüntetés résztvevői létszámából kiindulva könnyen elképzelhető, hogy ismét több ezer ember megy el a CEU főépületéhez 16:45-re.
Ezrek tüntettek Budapesten a CEU mellett
Több ezren tüntettek Budapesten a CEU mellett: a menet a Budapesti Corvinus Egyetemtől indult, a demonstrálók az ELTE és a CEU épületének érintésével a Kossuth térre vonultak. A tüntetés szlogenje a Most a CEU, de ki a következő?, az eseményt a Oktatási Szabadságot Facebook-csoport szervezi, a demonstrálók a Fővárm térről indultak fél hatkor, a tömeg a kiskörúton haladt végig, ahol a rendőrség teljesen leállította a forgalmat.
Ma szavaznak
Az Országgyűlés ma a kormány kezdeményezésére kivételes eljárásban megtárgyalja, majd el is fogadhatja a felsőoktatási törvény azon módosítását, amely alapján a jövőben akkor működhetne oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Az ülésnap reggel 9 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd a felsőoktatási törvény módosításának összevont vitáját bonyolítják le közvetlenül a szavazások előtt.
Rétvári elmagyarázta, szerinte miért csal a CEU
A Parlamentben mókázott az államtitkár. Kunahlmi Ágnes interpellációja a lex CEU-ról szólt, amit az ellenzéki politikus kritizált, és számon is kért a kormányon. Rétvári Bence, az Emmi államtitkára erre azt felelte, hogy a CEU-t New York államban jegyezték be, de ott csak papíron létezik, mert diplomát nem ad ki, sem kampusza, sem oktatói nincsenek.