A kínai elnök a nyugati befolyástól szeretné megvédeni az országot.
Újabb kínai egyetem törölte el az angol nyelvvizsgákat, mint a diplomázás előfeltételét. Ez heves vitát váltott ki a világnyelv szerepéről az ország oktatási rendszerében – írta meg a CNN.
A diákoknak nem kell többé letenniük az országos szabványosított angol nyelvvizsgát, ahhoz, hogy alapdiplomát szerezhessenek a Shaanxi tartomány fővárosában található Xi'an Jiaotong Egyetemen.
A bejelentés nagy reakciót váltott ki a közösségi médiában, sokan méltatták a döntést, és a többi egyetemet is felszólították hasonló intézkedésekre. Bár a kormány hivatalosan soha nem tette kötelezővé, a főiskolai angol teszt sikeres teljesítése 1987 óta a legtöbb kínai egyetemen követelmény. Az elmúlt években azonban egyes egyetemek leértékelték az angol nyelv jelentőségét.
Hszi Csin-ping vezetése alatt Kína nacionalista irányt vett, az elnök arra szólította fel az országot, hogy ne adjanak teret a "nyugati befolyásnak". Az iskolákban és az egyetemeken megtiltották a tanároknak, hogy nyugati tankönyveket használjanak, vagy olyan „nyugati értékekről” beszéljenek, mint a demokrácia, a sajtószabadság és a bírói függetlenség.
Már az általános iskolában is visszaszorítanák a nyelvoktatást
Sanghajban a hatóságok 2021-ben megtiltották az általános iskoláknak, hogy záróvizsgát tartsanak angolból, arra hivatkozva, hogy enyhíteni kell a diákok tanulmányi terheit. Egyes törvényhozók és kormányzati tanácsadók azt is javasolták, hogy az angolt teljesen vegyék ki az iskolai alaptantárgyból.