Pedig tovább használnák egyes részeit. Ez volt az, amit a hallgatók 70 napra blokád alá vettek az alapítványi átszervezés ellen tiltakozva.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) új vezetése eladta az intézmény Vas utcai épületét a Magyarországi Református Egyháznak, írta meg a 24.hu. A döntést saját hatáskörben hozták meg. Ez az az épület, amelyet az alapítványi átszervezés ellen tiltakozó diákok 70 napra blokád alá vettek, hogy ne engedjék be a Vidnyánszky Attila-féle új vezetést. A blokád és az ahhoz használt piros-fehér szalagok a tiltakozás szimbólumává váltak, az épülettel együtt. (A blokádot végül a koronavírus-korlátozások miatt kellett feladniuk.)
Az átalakítással az egyetem és a fenntartására létrehozott, újonnan megalakult Színház- és Filmművészetért Alapítvány (SZFA) több épületet is ingyen megkapott az államtól, ezek között volt a Vas utcai is. Az SZFE a lapnak azt válaszolta, azért „juttatta vissza” az egyháznak azt, mert „a kommunizmus időszakában jogtalanul elvették ingatlanát”. Hogy mennyiért adták el nekik, azt nem közölte egyik fél sem.
A Magyarországi Református Egyház Zsinati Hivatalának Kommunikációs Osztálya azt válaszolta a lapnak, hogy a Károli Gáspár Református Egyetem céljaira fogják használni az épületet, amelyet az SZFE jelenleg is használ, például tartanak ott vizsgaelőadásokat. Ez úgy tűnik, így is marad: a még tavaly november 4-én megtörtént eladást követően az SZFE az épület színháztermét, benne a Padlás stúdiószínpaddal továbbra is használná. (A helyére az új vezetés az Uránia Nemzeti Filmszínházat szánta, de az erre nem volt alkalmas.)
A reformátusok azt közölték, ezt ingyen biztosítják is az egyetemnek.
A Vas utcai Ódry Színpad szintén a tiltakozások fontos helyszíne volt. A lap forrásai szerint ezt, valamint a szintén ebben az épületben található kollégiumot is használnák tovább. Erről a portálnak az egyetem úgy fogalmazott, „az egyetem a képzési igényei kielégítése érdekében, szívességi használóként jelenleg is igénybe veszi az ingatlan színházi kapacitásait, míg más helyiségeit a felmerülő igények szerint használja az egyházzal kötött megállapodás alapján”. Ennél konkrétabban azonban ezt egyik fél sem részletezte.
A lap szerint egyébként úgy tűnik, az egyetem vezetése el akarja különíteni egymástól az új vezetés előtt és utát felvett diákokat, a képzéseik máshol történnek. Egyébként az egyetem XI. kerületi kollégiumát a „régi” hallgatók nemigen használják, közülük a kollégisták inkább a Freeszfe kollégiumában laknak a CEU-n, amely helyszínekkel is segíti az SZFE-ből a modellváltás miatt kivált Freeszfe Egyesületet.