Három nappal hosszabb lesz, mint tavaly – így alakul a 2025/2026-os szakképzési tanév rendje
11 napos őszi, 16 napos téli és szintén 11 napos tavaszi szünettel számolhatnak majd a következő tanévben a szakképzésen tanuló diákok.
11 napos őszi, 16 napos téli és szintén 11 napos tavaszi szünettel számolhatnak majd a következő tanévben a szakképzésen tanuló diákok.
Vannak szakok, ahol nagyjából minden évben ugyanannyi a ponthatár, míg máshol egyik évről a másikra drasztikusan megugrott, vagy éppen visszaesett a bejutáshoz szükséges pontszám. Összeszedtük, hogy a 2025-ben legtöbb jelentkezőt vonzó mesterképzéseken hogyan alakultak a ponthatárok az elmúlt években.
Még most is lehet jelentkezni olyan budapesti nyári táborokba, amelyeken ingyen, vagy csak az étkezés kifizetésével részt vehetnek a gyerekek. Aggódtok, hogy nem vesznek fel egyetemre? Összegyűjtöttük, mit kell tudni a pótfelvételiről.
Családfő, cégvezető és mellesleg tanár - ő volt Katharine Wright, aki az életét tette fel arra, hogy fivérei meghódíthassák a levegőt.
Tarolt a BGE, helyet cserélt az ELTE két kara, éppen belefért a top 10-be a Nemzeti Közszolgálati Egyetem - mutatjuk, hogy az idei felvételi eljárásban melyik karokra jelentkeztek a legtöbben első helyen, nappali tagozatos alap-és osztatlan képzésre.
Vannak szakok, ahol nagyjából minden évben ugyanannyi a ponthatár, míg máshol egyik évről a másikra drasztikusan megugrott, vagy éppen visszaesett a bejutáshoz szükséges pontszám. Összeszedtük, hogy a 2025-ben legtöbb jelentkezőt vonzó alap- és osztatlan képzéseken hogyan alakultak a ponthatárok az elmúlt években.
Nulla pont a középiskolai eredményeknél, fel nem töltött középiskolai bizonyítvány és be nem számított érettségi – csak néhány olyan probléma, amivel több diák is szembesült, aki idén jelentkeztek egyetemre. A ponthatárokat pedig a jövő héten, július 23-án húzzák.
Október 31-ig azoknak is érvényes marad a diákigazolványa, akik idén érettségiztek és ezzel megszűnt a tanulói jogviszonyuk. Érdemes is magatoknál tartani ezt a kártyát, hiszen a tömegközlekedés mellett számos egyéb kedvezményre lehettek jogosultak vele akár egészen váratlan helyeken is; például fesztiválokon vagy éttermekben. Összeszedtünk néhányat ezek közül.
Július 9-ig tart az ügyintézés a felsőoktatási felvételin, eddig van lehetőségeket arra, hogy többek között feltöltsétek a hiányzó dokumentumaitokat vagy módosítsátok az adataitokat. Mutatjuk, mit nézzetek át még egyszer, hogy biztosan rendben legyenek a pontjaitok.
Általában 10-20 ezer, de van, ahol 40 ezer forinttal is segítik a családokat az iskolakezdésben. Összegyűjtöttük, hol hirdették meg eddig az iskolakezdési támogatásokat és meddig lehet rájuk jelentkezni.
Se pénz, se plusz szabadság – van olyan pedagógus, akinek úgy kell „vándortáboroztatnia” mintegy 30 diákot a Balaton-felvidéken, hogy ezért nem kap pénzt és előtte végig be kell járnia az iskolába.
Átlagosan 70-80 ezer forintot költenek a diákok egy nyári fesztiválon, de szállással együtt a költségek akár a 200 ezer forintot is elérhetik. Nem reprezentatív felmérésünkben több mint harmincan meséltek arról, hova készül idén bulizni, mennyit szán rá, mi alapján választja ki a kedvenc nyári fesztiválját.
11 napos őszi, 16 napos téli és szintén 11 napos tavaszi szünettel számolhatnak majd a következő tanévben a szakképzésen tanuló diákok.