Nyilvános előadássorozatot indít szerdától a Magyar Bioetikai Egyesület és az ELTE BTK Filozófiai Intézete, hazai bioetikusok és kutatók foglalkoznak a tudomány és az egészségügy etikai dilemmáival.
"A bioetika olyan interdiszciplináris tudományág, amelynek kérdésfeltevései egyedülálló perspektívát nyújtanak a közönségnek. A program összeállításakor a szervezők fontosnak tartották, hogy a mindennapok témáit járják körül az előadók, így egyaránt szó lesz a génmódosított növényekről, az állatkísérletekről és az őssejt-kutatásokról is" - áll az egyetem közleményében.
A hetente jelentkező sorozat első rendezvénye október 5-én lesz, a Bevezetés a bioetikába című előadást a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézetének igazgatója, Kovács József tartja.
Egy héttel később Venetianer Pál akadémikus, a molekuláris biológia neves kutatója Génmódosított növények: hisztéria és valóság címmel tart előadást. Október 19-én Bognár Gergely (New York-i Egyetem, CEU) az élet értékéről és az igazságos egészségügyi rendszer lehetőségeiről beszél, október 26-án pedig Ropolyi László, az ELTE Természettudományi Karának docense a technika és etika kérdéseit elemzi. Az előadások 17.30-kor kezdődnek az ELTE Bölcsészettudományi Karán (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A I-épület 208.)
MTI