Szimulációs labort adott át a Bosch a Műegyetemen Felsőoktatás
Edupress

Szimulációs labort adott át a Bosch a Műegyetemen

55 milliós támogatási szerződést írt alá a magyarországi Bosch csoport és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) mikor átadták a Közép-Európában egyedülállónak számító autómechatronikai szimulációs labort. A hároméves szakmai megállapodás célja, hogy az ipari elvárások a felsőoktatásban is megjelenjenek.

A mérnöki szakokon folyó oktatási infrastruktúra feltételeinek javítása, a közös kutatás-fejlesztési projektek támogatása mellett a német nyelvű képzésben részt vevő hallgatók számára ösztöndíjak biztosítása és egy Közép-Európában egyedülálló mechatronikai labor megnyitása is tárgya a BME-n megkötött, három évre szóló támogatási szerződésnek.

A magyarországi Bosch csoport hatvani gyára, annak Budapesti Fejlesztési Központja, valamint az egyetem között évek óta zajlik szoros szakmai együttgondolkodás és stratégiai tervezés, hiszen a világszínvonalú mérnökképzés egyik feltétele, hogy az ipar és a piac elvárásai a felsőoktatásban is megjelenjenek.

"A most átadásra kerülő laboratóriumban újabb kar hallgatói ismerkedhetnek meg a legkorszerűbb technológiákkal, s az innovatív környezet, reményeink szerint, hozzájárul ahhoz, hogy a mai szakmai-etikai kihívásoknak megfelelő mérnök váljon belőlük" - üdvözölte az együttműködést Dr. Péceli Gábor, a BME rektora.

Thomas E. Beyer, a Bosch csoport magyarországi képviselője elmondta: évek óta kiemelten támogatják a magyarországi felsőoktatást és mérnökképzést, így mára a magyarországi Bosch a második legkeresettebb munkahely a diploma előtt álló műszaki egyetemisták és főiskolások körében.


edupress
Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.