Nem sikerült a felvételi, OKJ-s tanfolyamra nem jelentkeztetek, és eddig munkát sem találtatok?
Nem sikerült a felvételi, OKJ-s tanfolyamra nem jelentkeztetek, és eddig munkát sem találtatok? Az államtól anyagi segítségre nem számíthattok, álláskeresési járadékot ugyanis csak azok kapnak, akik az elmúlt három évben legalább 360 napot dolgoztak – bejelentve. A diákmunka számít, de csak akkor, ha nem alkalmi munkavállalóként vagy megbízási szerződéssel dolgoztatok.
Ennek ellenére érdemes bejelentkezni a munkaügyi központba, ahol nyilvántartásba vesznek, és listát adnak a végzettségeteknek, nyelvtudásotoknak megfelelő álláshirdetésekről. Milyen OKJ-s végzettséggel lehet jól fizető munkát találni külföldön? Összefoglalónkat itt olvashatjátok el, az itthoni elhelyezkedési esélyekről pedig itt olvashattok.
Mennyi pénzt kaphattok?
Ha jogosultak vagytok álláskeresési járadékra, a személyi igazolványt és lakcímkártyát, az OEP-igazolványt, a bankszámlaszámotokat (ha van) és a legutolsó munkahelyetektől kapott jövedelemadó adatlapot ne hagyjátok otthon, ezekre szükségetek lesz a munkaügyi központban.
Az álláskeresési járadékot az előző négy negyedév (azért nem egy év, mert nem biztos, hogy folyamatosan dolgoztatok) járulékalapja, vagyis a bruttó bér átlagából számítják ki – a havi járadék ennek az összegnek a hatvan százaléka, de nem lehet magasabb a minimálbérnél.
Legalább harminchat, legfeljebb kilencven napig jár a támogatás – az időtartam attól is függ, hány napot „dolgoztatok le” eddig.
Továbbtanulnál, de az egyetem-főiskola kizárva? Itt az összes infót megtalálod a képzésekről |
Hogyan lehet ingyen OKJ-s bizonyítványt szerezni? Mennyibe kerülnek a fizetős OKJ-tanfolyamok? |