A BME-n rendezik meg az idei európai űrnapokat
A rendezvényen az európai űrprogramokról hallgathatunk előadásokat.
A rendezvényen az európai űrprogramokról hallgathatunk előadásokat.
A BME az első magyar egyetem, amit felvettek a szervezet tagjai közé.
A programot 2024-ben angol nyelven is elindítják.
A Texasi Egyetem egészségtudományi központjában Babócs Dóra mentora a világ egyik legjobb és leghíresebb érsebésze lesz.
A Durhami Egyetem tanulmányának célja, hogy hogy jobban megismerjük a világegyetemet és galaxisunkat, a Tejútrendszert és az is kiderülhet, milyen sebességgel tágul az univerzum és milyen lesz a jövőnk.
Még a NASA fedezte fel őket, de egy olyan műholddal, ami gyakran változtatja látómezejét, még nem tudták teljes bizonyossággal igazolni a létezésüket, ami most megtörtént.
Schlégl Ádám klinikai szakorvos a PTE KK Ortopédiai Klinikáján, de könnyen lehet, hogy néhány hónap múlva ő lesz a második magyar űrhajós.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem fiatal mérnökjelöltjeiből álló BME Suborbitals csapata Európa legnevesebb nemzetközi rakétaversenyén indult.
Elkészült a Debreceni Egyetem első űreszköze, amely a tervek szerint 2023 elején utazik a világűrbe.
Vannak szakok, ahol nagyjából minden évben ugyanannyi a ponthatár, míg máshol egyik évről a másikra drasztikusan megugrott, vagy éppen visszaesett a bejutáshoz szükséges pontszám. Összeszedtük, hogy a 2025-ben legtöbb jelentkezőt vonzó alap- és osztatlan képzéseken hogyan alakultak a ponthatárok az elmúlt években.