Négy ingyenes app, amivel könnyebb lesz a vizsgaidőszak
Összegyűjtöttünk pár alkalmazást, ami segíthet az időbeosztásban, a koncentrálásban, és abban is, hogy időnként tartsatok egy kis szünetet.
Összegyűjtöttünk pár alkalmazást, ami segíthet az időbeosztásban, a koncentrálásban, és abban is, hogy időnként tartsatok egy kis szünetet.
A legtöbb egyetemen javában zajlanak a vizsgák, sőt a szerencsésebbek már túl is vannak a számonkéréseken, és őszig elfelejthetik a tanulást. Most viszont azoknak szeretnénk segíteni, akiknek még hátravan egy-két (vagy több) vizsgájuk, amihez szükségük lenne szakirodalomra.
Ha már napok vagy hetek óta csak a laptop előtt görnyedtek és a tételeket bújjátok, nem csoda, hogy a kimerültségtől folyamatosan le akar ragadni a szemetek. Most összegyűjtöttünk néhány tippet, ami segíthet átvészelni a vizsgaidőszakot anélkül, hogy túltolnátok a napi kávé és energiaital adagotokat.
Mindenki máshogy éli túl a vizsgaidőszakkal járó stresszt és álmatlan éjszakákat, ezért tuti recepttel nem szolgálhatunk – és sajnos levizsgázni sem tudunk helyettetek –, de adunk néhány tanácsot, ami nekünk anno bevált, így hátha nektek is tudunk vele segíteni.
A legtöbb fővárosi és vidéki egyetemen a következő két-három hétben véget érnek az első félévet lezáró vizsgák. Most összegyűjtöttük, hogy pontosan meddig kell még kitartaniuk a hallgatóknak a különböző egyetemeken. Sőt, néhány tippet is adunk, amelyekkel kibírhatóbbak lehetnek ezek a hetek.
Hajnaltól hajnalig a laptopotok és a jegyzeteitek felett görnyedtek? Már az energiaitalok és a kávék sem hatnak? Most összegyűjtöttünk néhány tippet, ami segíthet az ébren maradásban.
Nehezen tudtok nekiülni a tanulásnak? Most összegyűjtöttünk néhány tippet, ami hasznos lehet a vizsgaidőszakban.
A legtöbb egyetemen alig pár hét maradt a vizsgaidőszakból, viszont ez a legnehezebb időszakot jelenti a hallgatók számára. Most felsorolunk hat tippet, ami segíthet túlélni az utolsó megmérettetéseket.
Mikor tartják a vizsgákat az egyes egyetemeken, főiskolákon, és mit kell tudni a szabályokról? Honnan szerezhetitek be a szakirodalmat és hogyan dolgozzátok fel? Milyen tanácsokat érdemes megfogadnotok és milyen appokat használhattok a hatékony tanuláshoz? Tippek és tudnivalók a következő hetekre.
Ez az első évetek az egyetemen vagy főiskolán? Eddig csak hírből hallottátok, hogy milyen a vizsgaidőszak, de már most a hátatok közepére sem kívánjátok az egészet? Most összegyűjtöttünk néhány tippet, hogy egyszerűbb legyen a következő időszak.
A vizsgaidőszak olyan, mint a főzés, minden hozzávalónak kéznél kell lennie ahhoz, hogy gördülékenyen menjen – véli Lipták-Váradi Julianna, az Egyetemi Évek oldal szerzője, egyetemi oktató, aki könyvében és online kurzusában könnyen alkalmazható praktikákkal ismerteti meg az egyetemistákat, hogy a vizsgaidőszakuk kevésbé stresszes, viszont annál sikeresebb legyen.
Miért érdemes kipróbálni a tanulókártyákat? Hogyan lehet hatékonyan ismételni ezzel a technikával? Olyan könyvből mutatunk nektek részleteket, amely segíthet a tanulásban.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.