A magyar magániskolákban átlagosan másfél millió forint a tandíj, de a nemzetközikben akár ennek a dupláját is elkérhetik a szülőktől
Egy átlag családnak megfizethetetlenek, mégis évről évre egyre népszerűbbek a magániskolák.
Egy átlag családnak megfizethetetlenek, mégis évről évre egyre népszerűbbek a magániskolák.
Ha állami ösztöndíjas képzésre vettek fel titeket, de valami miatt félbehagyjátok az egyetemet, az azzal járhat, hogy vissza kell fizetnetek a tandíj teljes vagy részleges összegét. Mutatjuk az erre vonatkozó szabályokat.
Az egyetem elkezdése rengeteg kiadással járhat, pláne, ha tandíjat vagy albérletet is kell fizetnetek. Sok hallgató pedig a tanulmányai mellett nem tud állandó munkát vállalni. Ilyen esetben opció lehet a diákhitel. Összegyűjtöttük, mit kell tudnotok, ha hitelt szeretnétek felvenni.
200 ezer forintos képzést alig találni, átlagosan 300-400 ezer forintot kell félévente fizetni a tandíjakért. Megnéztük, mennyit kell fizetnie azoknak a frissen felvett hallgatóknak, akik a nappali alapképzésüket önköltséges formában fogják végezni szeptembertől az egyetemen.
Megnéztük, hogy a QS-rangsor első 10 egyetemén mekkora tandíjat kell fizetni azoknak, akik nem kapnak ösztöndíjat.
Jelentősen megemelkedett a külföldi hallgatók létszáma az elmúlt években, ezért az ország csökkentené a külföldi hallgatók által elérhető férőhelyeket és emelné a tandíjakat.
A hatalmas adomány az iskola szerint az egyik legnagyobb, amelyet valaha felsőoktatási intézmény kapott az Egyesült Államokban.
Továbbra is kamatmentesen igényelhetitek a Diákhitel 2-t, aminek a törlesztését elég a diplomaszerzésetek után elkezdenetek.
A felsőoktatás bizonyos kötelezettséggel jár, főleg akkor, ha állami ösztöndíjas képzésre jártok. Mutatjuk, mikor kell visszafizetni a tandíjatok, ha félbehagyjátok a tanulmányaitok.
Az International School of Debrecen 2019-ben, körülbelül 4 milliárd forintnyi közpénzből épült a (főként) tehetős külföldi vendégmunkások gyerekeinek.
Már most tudjátok, hogy szeptemberben akkor is elkezdenétek az egyetemet, ha nem sikerül bejutnotok állami ösztöndíjas képzésre, de aggódtok a tandíj összege miatt? Mutatjuk, mit tehettek, ha önköltséges képzésre (is) jelentkeztetek.
A legnépszerűbb mesterképzésekért a budapesti és a vidéki intézményekben is 400 ezer forint/féléves árat kell fizetni, de ennél jóval drágább tandíjakra is számíthatnak az önköltséges képzések hallgatói.
Impozáns homlokzat erősen századfordulós karakterelemekkel esetleg monumentális és minimalista – kíváncsiak vagyunk arra, hogy szerintetek melyik nagyobb egyetemnek van Magyarországon a legszebb épülete.